Samsung, One UI 6 ile Android’de çağ açacak!

Samsung, One UI 6 ile Android’de çağ açacak!

0

Samsung, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği etkinlikte One UI 5 ve yeni özellikleri ele aldı. Galaxy S22 ailesinin Android 13 güncellemesini ne zaman alacağını da duyuran Samsung, bir sonraki One UI ile (One UI 6) köklü değişikliklere gitmek istiyor. İşte Samsung yöneticisinin One UI 6 hakkındaki açıklaması.

One UI 6 ile “kesintisiz güncelleme” geliyor

Samsung, One UI 6 ile Android

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve One UI Yöneticisi Hyesoon (Sally) Jeong, verdiği son röportajda One UI 5 ve 6 hakkında kritik detaylara değindi. Önümüzdeki yıl duyurulması beklenen yeni One UI sürümünün seamless update (kesintisiz güncelleme) desteğine sahip olacağını belirtti. Peki seamless update nedir?

Google tarafından birkaç yıl önce duyurulan kesintisiz güncelleme özelliği; yeni sürümün arka planda otomatik olarak indirilmesini, kurulmasını ve bittiğinde yeniden başlatmasını sağlıyor. Bu özellik olmadan yeni bir One UI sürümünü yüklemek 5 ila 20 dakika arasında sürebiliyor.

Google’ın kesintisiz güncelleme desteğini tüm Android telefonlara uygulama zorunluluğu getirme ihtimali bulunuyor. Bu yüzden Samsung’un erken davranıp değişime ayak uydurması mantıklı gibi görünüyor. Tabii ki, One UI 6 ile birlikte birçok başka deneyimin eklenmesini de bekliyoruz.

One UI 5 alacak Samsung modelleri

Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta sürümünü halihazırda birkaç model özelinde kullanıma sundu. Samsung Developer Conference 2022’de beta sürecinin sonlanacağını ve kararlı sürümü yakında dağıtmaya başlayacağını duyurdu.

Yeni sürümü ilk olarak Galaxy S22 modelleri deneyimleyecek. Android 13 tabanlı One UI 5’in 2022 bitmeden Galaxy S20 ailesi de dahil olmak üzere birçok amiral gemisine dağıtılması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/samsung-one-ui-6-ile-androidde-cag-acacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir