Samsung Kulaklıkları İltihap Yapıyor! Şirket Doğruladı
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Samsung Kulaklıkları İltihap Yapıyor! Şirket Doğruladı

+ - 1

Popüler teknoloji şirketi Samsung’un yeni kablosuz kulaklıklarının kulak iltihabına neden olduğunu Güney Kore iddia etti. CCTV News‘in raporuna göre çoğu Koreli kullanıcı, Samsung‘un yeni kablosuz kulaklıklarının kulaklarına irin ve kabuklanma gibi rahatsızlıkları verdiğini söyledi. Samsung Kulaklıkları İltihap Yapıyor! Şirket Doğruladı

Samsung Kulaklıkları İltihap Yapıyor! Şirket Doğruladı

Samsung Kulaklıkları İltihaba Neden Oluyor! Samsung Doğruladı

Çıkan haberlerin doğrultusunda Samsung, ürününün pazara girmeden önce uluslararası standart testlerden geçtiğini söyledi. Ayrıca söz konusu testlere göre ürünlerin tasarımlarında hiçbir zararlı madde içermediği açıklanmakta. Şirket, kulaklıkların “kulak içinde” olması nedeniyle terleme veya nemin söylenilen sorunlara neden olabileceğini belirtti.

Bu zamana kadar ortaya çıkan raporlara göre kulak iltihabı şikayetleri daha çok Galaxy Buds Pro kullanıcılarından gelmekte. Çin‘de Galaxy Buds Pro’nun kabarcıklara ve iltihaplanmaya neden olduğu bildirilmekte.

Samsung İltihap Olasılığını Kabul Etti

Samsung’un Galaxy Buds Pro’nun  gürültü azaltmak için kulak tıkaçlarının büyük tasarlandığı söylenmekte. Büyük boyuttaki kulaklıkların da kulak kanalına ve cilde zarar verebileceği düşünülmekte. Söz konusu olan iddiaların doğrultusunda Samsung, kulaklığın yapısı nedeniyle rahatsızlık olasılığını doğruladı. Şirket, kullanıcıların kulak kanallarını kuru tutmalarını ve kulaklıklarını düzenli olarak temizleyip dezenfekte etmelerini öneriyor.

Ayrıca tüketicilerden gelen geri bildirimlere göre, kulaklığın malzemesi kulak iltihabına ve alerjilere neden olabileceği düşünülmekte.

Samsung’un resmi web sitesindeki kulaklık yapım malzemeleri hakkındaki bilgilere göre kulak kısmı akrilat malzemeden oluşmakta. Fakat Paslanmaz çelik olan kısmı ise nikelden oluşmakta.

Peki siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de Samsung Kulaklıkları İltihaba neden oluyor mu? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. teknoloji hızlı ilerlerken değişik değişik şeyler ortaya çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.