Clubhouse Artık Android’de! Sonunda Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Clubhouse Artık Android’de! Sonunda Geldi

0

Popüler sesli sohbet uygulaması Clubhouse ilk olarak iOS cihazlar için kullanıma sunulmuştu. Çıktığı günden beri popülerliğini koruyan uygulamanın şu anda aylık 8 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Fakat yine de söz konusu uygulama geçtiğimiz ay App Store’da 1 milyon indirme sınırına bile ulaşamadı. Clubhouse Artık Android’de! Sonunda Geldi

Clubhouse Artık Android’de! Sonunda Geldi

Clubhouse Artık Android'de! Sonunda Geldi

Ne yazık ki davetiye sistemiyle çalışan Clubhouse’un kullanıcı sayısında ciddi bir azalma yaşanmakta. Şirketin durumları nasıl toparlayacağı hakkında çalışmaları sürmekte. Uygulamanın gelişimi de bir yandan devam etmekte. Clubhouse dün Android dünyasına girişini yaptı.

Popüler uygulama Clubhouse, dün itibari ile resmi Android uygulamasını Google Play Store’da yayınladı. Test sürecinde olan uygulamaya sadece ABD’deki kullanıcılar erişebiliyor. Ülkemiz de dahil olmak üzere diğer bütün ülkelerde ön kayıt süreci başladı. Play Store üzerinden kaydını yaptıran kullanıcılar, uygulama aktif olduktan sonra kullanabilecekler.

 Clubhouse ekibi, yaptığı açıklamalar doğrultusunda öncelikli hedeflerinin Android kullanıcılarında geri bildirim toplamak olduğunu söylediler. Gelen geri bildirimler doğrultusunda uygulamaya ait olan büyük sorunları düzeltecekler. Yapılan süreç sonunda ise Clubhouse’u daha fazla kullanıcının beğenisine sunacaklarını duyurdular.

ABD’de beta süreciyle hizmet vermeye başlayan uygulama, yakın zamanda İngilizce konuşulan diğer ülkelerde aktif olacak. Geliştirici ekip buradaki kullanıcılarla uygulamayı test edecek. Olası sorunlar düzeltildikten sonra dünya genelinde uygulamayı yüklemek ve kullanmak mümkün olacak. Kısacası Android uygulamalarında gördüğümüz kademeli yayınlanma süreci Clubhouse’ta da söz konusu olacak.

Peki siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Clubhouse uygulamasını kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap