Samsung Galaxy A Serisinde Çip Sorunu Yaşanıyor!

Samsung Galaxy A Serisinde Çip Sorunu Yaşanıyor!

0

Korona virüsü geçen yıldan bu yana birden fazla sektörü etkiledi. Teknoloji dünyası da etkilenen sektörler arasında yer almakta. Ne yazık ki akıllı telefon üreticileri başta olmak üzere birden fazla üretici, çip sorunları yaşadılar. Söz konusu çip sorunu ile karşılaşan ilk şirket Güney Kore menşeili Samsung oldu. Ortaya çıkan raporlara göre Galaxy A52 ve Galaxy A72 modelleri bu sorundan etkilendiler. Samsung Galaxy A Serisinde Çip Sorunu Yaşanıyor!

Samsung Galaxy A Serisinde Çip Sorunu Yaşanıyor!

Samsung Galaxy A Serisinde Çip Sorunu Yaşanıyor!

Popüler şirket Samsung’un Galaxy A52 ve Galaxy A72 modellerinin satışı çip kıtlığı nedeniyle iptal oldu. Güney Koreli şirket gerekli olan malzemeleri karşılayamadığı için cihazlarını kullanıcılarıyla buluşturamadı.

SamsungGalaxy A52 ve A72 modellerini Mart ayında telefon piyasasına sürdü. Fakat şirket söz konusu olan telefonları geçtiğimiz ay satışa sunacağını söylese de, maalesef telefonlar satışta değiller.

İnternet sitesi The Elec, Samsung’un söz konusu olan telefonlarını neden satışa sunmadığı hakkında tahminler yürütüyor. Elec’in raporuna göre Galaxy A52 ve A72, gerekli işlemcileri sağlayamadığı için şirketin telefonları satışa çıkarmadığını iddia etmekte. Özellikle Snapdragon 720G ve Snapdragon 750G işlemcilerden güç alan söz konusu telefonlar, çip kıtlığı nedeniyle geçen ay da satışta değil.

Popüler şirket Samsung’un söz konusu olan telefonlarının çip sorunlarından etkilenmesi, diğer şirketlerin de sorunu olacaktır. Snapdragon 720G ve 750G işlemcilerden güç alan; Xiaomi, Redmi gibi modeller de ilerleyen günlerde bu sorun ile yüzleşebilme imkanı var.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir