Bayramda Online Yemek Siparişi İçin Kısıtlama Kararı!

Bayramda Online Yemek Siparişi İçin Kısıtlama Kararı!

0

 29 Nisan saat 19:00‘da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs tarihinde sabah 05.00‘te sonlanması beklenmekte. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi geçtiğimiz haftalarda bu kararını açıklamıştı. Vatandaşlar ise Ramazan Bayramı boyunca şunları yapabilmekteler. Evlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap gibi gıda ürünlerine saat 10:00 ila 17:00 arasında ulaşılabilmesi mümkün. Bayramda Online Yemek Siparişi İçin Kısıtlama!

81 ile gönderilen genelgede işletmelerin Ramazan Bayramı’nda da aynı uygulamaya devam etme durumunu belirtti. Fakat restoran, lokanta, kafeterya ve pastane gibi yalnızca paket servis şeklinde faaliyet gösteren yeme-içme yerlerinin ve online yemek sipariş uygulamalarının saatlerinde değişiklik yapılacağı açıklandı.

Bu değişiklik sonrasında halkın bazı kesimlerinden tepki gelirken birçoğu ise doğru buldu. Bu konuda ilerleyen günlerde farklı adımların atılıp atılmayacağı da ayrıca merak konusu.

Bayramda Online Yemek Siparişi İçin Kısıtlama

Bayramda Online Yemek Siparişi İçin Kısıtlama

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, kısıtlamalar Ramazan Bayramı için arttırılması söz konusu. Paket servisler normalde 24 saat hizmet vermekte. Bundan böyle artık kapanma sürecindeki kısıtlamalar ile belli saatler arası çalışması mümkün. Kısıtlamalar hakkında haberler için…

13 Mayıs Perşembe, yani Ramazan Bayramı’nın ilk gününde online paket servisi sipariş saatleri sınırı var. Ramazan ayının sona ermesiyle beraber Perşembe’den itibaren işletmeler gece saat 01:00’e kadar hizmet serbest. Bu adım ile oluşabilecek yoğunluk konusunda önlem alındığı belirtilmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan bu konu hakkındaki yorumlarınızı bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir