Sağlık Bakanı’ndan Korkutan Açıklama! “4.000 Can Kaybı Olur”

Sağlık Bakanı’ndan Korkutan Açıklama! “4.000 Can Kaybı Olur”

0

Koronavirüs salgınından beri gündemde bulunan ve sürekli açıklamaları ile halkı bilgilendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni bir tweet attı. Sağlık Bakanı’ndan Korkutan Açıklama! Koca, Türkiye’yi bekleyen karamsar tabloyu ortaya koydu. Buna göre aşılama çalışmalarına hız vermezsek yalnızca 2 haftada, 4.000 vatandaşımızı daha koronavirüse kurban verebiliriz.

Sağlık Bakanı’ndan Korkutan Açıklama

Sağlık Bakanı'ndan Korkutan Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Eylül 2021 tarihinin günlük koronavirüs vaka tablosunu açıkladı. Ayrıca salgının seyrinin oldukça kritik bir noktaya geldiğini duyurdu. Sözlerine “Bugünkü gibi devam ederse” diye başlayan Koca, korkutucu rakamlar açıkladı. Korkutucu tablo ile karşı karşıya kalmamak için yapılması gereken şey aşı.

Dün paylaşılan tabloda, 23 bin 946 yeni koronavirüs vakası olduğunu gözükmekteydi. Ayrıca 290 vatandaşımız daha hayatını kaybetti. 300 binden fazla testin yapıldığı gün iyileşen vatandaşların sayısı ise 15 bin 164 olarak kayıtlara geçti. Peki Sağlık Bakanı Koca’nın da dediği gibi; Bugünkü gibi devam ederse ne olacak?

Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalara göre 1 Eylül’deki tablo, eylül ayının ilerleyen günlerinde de benzer bir şekilde devam ederse; 2 haftada 335 bin yeni koronavirüs vakamız olacak. Ayrıca bu süreçte can kaybı sayısı, 4.000’e ulaşacak. Fahrettin Koca, “Günlük hayatta salgın gerçeğini göz ardı etmekle, ilk doz aşıyı ertelemekle, devam dozlarını ihmal etmekle toplum olarak ağır bedel ödüyoruz.” dedi.

Günlük vaka tablosunda yer alan aşı verilerine baktığımızda, 18 yaş ve üzeri nüfusun yüzde 78,24‘ünün bir doz, yüzde 60,20‘sinin iki doz aşı vurulmuş olduğunu görüyoruz. Söz konusu oranlar umut verici olarak gözükmekte. Ancak aşı karşıtlığı yapmaya devam eden vatandaşlar, ne yazık ki bir gün bu oranının daha fazla yükselmesine engel olacaklar. İşte o gün neler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz.

Peki siz aşınızı oldunuz mu? Aşı konusu ile ilgili ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir