Twitter Eski Tweet’ler için Gizlilik Özelliği Sunuyor!

Twitter Eski Tweet’ler için Gizlilik Özelliği Sunuyor!

0

Popüler sosyal medya platformu Twitter, platformu uzun zamandır kullanan kullanıcılarını düşünerek yeni bir özellik çıkardı. Platform, eski tweet’ler için yeni bir politika üzerinde çalışmaya başladı. Ayrıca yeni gizlilik özellikleri hakkında açıklama yapıldı. Twitter Eski Tweet’ler için Gizlilik Özelliği Sunuyor!

Twitter Eski Tweet’ler için Gizlilik Özelliği Sunuyor!

Twitter Eski Tweet’ler için Gizlilik Özelliği Sunuyor!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri Twitter, eski tweet’ler için yeni bir özellik sunmakta. Özellikle kullanıcılar eski paylaşımları silmekte zorlanmakta. Ayrıca Twitter’ı Facebook paylaşımlarından ayıran özelliği mevcut. Popüler platform Facebookta kullanıcılar, gönderilerini istediği kişilere açma seçeneğinde daha çok imkana sahipler. Kısacası bir gönderiyi “sadece ben/arkadaşlarım/herkes” ya da daha özel bir gruba açık yapabilmekteler. Ancak Twitter platformunda böyle bir özellik mevcut değil. Gönderiler ya herkese açık ya da yalnızca takipçilere açık olmakta.

Bloomberg‘in haberine göre sosyal medya şirketi, kullanıcılara takipçi listeleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni bir özellik sunmakta. Platform, gönderilerini ve beğenilerini kimlerin görebileceğini sağlayan gizlilikle ilgili yeni özellik üzerinde çalışmakta. Gelen bilgilere göre Twitter, eski tweet’leri arşivleme seçeneği getiriyor. Ayrıca bu süre 30, 60, 90 gün veya bir yıl gibi olabilme durumu mevcut.

Son zamanlarda yapılan yeni özelliklerin amacı insanların Twitter’da daha rahat etkileşimde bulunmasına imkan sağlamakta. Twitter yöneticileri bu duruma “sosyal mahremiyet” adını vermekteler. Ayrıca kullanıcıların sosyal medyadaki kimliklerini daha iyi yönetmesini istemekteler.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Twitter platformunu kullanmakta mısınız? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir