RTÜK Konuşanlar Programını İncelemeye Aldı!
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

RTÜK Konuşanlar Programını İncelemeye Aldı!

0

Hasan Can Kaya’nın sunduğu Konuşanlar programı, RTÜK’ün dikkatini çekti. Söz konusu program hakkında RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, programla ilgili bir açıklama yaptı. RTÜK Konuşanlar Programını İncelemeye Aldı!

RTÜK Konuşanlar Programını İncelemeye Aldı!

RTÜK Konuşanlar Programını İncelemeye Aldı!

Konuşanlar adlı program ilk olarak Youtube platformunda başladı. Ardından büyük bir popülerliği yakaladıktan sonra Exxen’e transfer oldu. Kendine has bir içeriği olan program halen bir hayran kitlesine sahip. Hasan Can Kaya tarafından sunulan ve seyirciyle interaktif olarak işlenen gösteri şovunda geniş bir izleyici mevcut. Genel olarak ünlü isimlerin misafir olarak katıldığı ve yaşanan komik olaylarla gündeme gelen Konuşanlar, bu kez hayranlarını üzecek bir durumla karşılaştı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, komedi programıyla ilgili önemli bir paylaşımda bulundu.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Konuşanlar programının Türk aile yapısına ve ahlakına uygun olmadığını dile getiren bir tweet attı. Ek olarak Şahin, programın defalarca kez uyarı aldığını belirtmekte. Fakat bu uyarılara rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söylemekte. Şahin’in paylaşımında şu cümleleri kullanmakta: “Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.”

Ayrıca Şahin’in attığı tweet, yorum yapmaya kısıtlandırılmış bir şekilde platformda paylaşıldı. Fakat paylaşılır paylaşılmaz tweet’i alıntılayan onlarca paylaşım yapılmakta. Gelen yorumlar ikiye ayrılmakta. Bir grup programa gerekli cezanın bir an önce verilmesi gerektiğini savunmakta. Bir diğer grup ise bu kararın doğru olmadığını dile getirmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap