Redmi Note 8 Android Güncellemesi Yayınlandı

Redmi Note 8 Android Güncellemesi Yayınlandı

0

Günümüzde telefonlara gelen güncellemeleri kullanıcılar bir an önce kendi cihazlarının da almasını ısrarla istiyor. En dikkat çeken konulardan biri, sırf güncelleme sebebiyle bazı markaları kullanıcılar tercih bile edebiliyorlar. Xiaomi de RN 8 ailesi için yeni güncellemeleri vermeyi planlıyordu. Pro model güncellemesini alırken, sıra RN 8 güncellemesine gelmişti. Nihayet bugün, Xiaomi Redmi Note 8 Android 10 güncellemesi yayınlandı.

Xiaomi Redmi Note 8 Android 10 güncellemesi yayınlandı

Xiaomi Redmi Note 8 Android 10

Söz konusu akıllı telefon olduğu zaman, yazılım güncellemeleri fazlasıyla önem arz ediyor. Kısa süre önce RN 8 modeli için MIUI 12 güncellemesi yayınlamıştı fakat ilk saatlerde hemen geri çekilmişti. Genelde bu tarz güncellemeyi geri çekme vakaları, kritik sorunlar tespit edildiği zaman yapılıyor ve hatalar giderildikten sonra güncelleme tekrar veriliyor. Söz konusu güncellemeyi yayınlandığı anda geri çekilmeden yükleyenlerde oluyor.

Fakat geçtiğimiz günlerde, MIUI 12 güncellemesi için endişe duyan Xiaomi RN 8 kullanıcılarına iyi bir haber geldi. Redmi Note 8 için Android 10 güncellemesi Türkiye topraklarına ulaşmış durumda. Güncelleme ile birlikte Android sürümü 10’a yükseltilirken, güvenlik seviyesi de artırılmış durumda. Pil kullanımı ve hız konusundaki herhangi bir değişim ile ilgili bilgi net bir şekilde bilinmiyor. 2.1 GB boyutundaki güncelleme, sunucuların yoğunluğuna bağlı olarak yavaş indirilebildiğini belirtmekte fayda var.

Yeni gelen güncellemeler ile birlikte, zaman zaman can sıkıcı sorunlar da ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple, gelen güncellemeleri hemen kurmak yerine birkaç saat daha beklemeyi tercih edebilirsiniz.

Siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan akıllı telefona gelen güncellemeler ve karşılaşılan sorunlar hakkında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir