TikTok ve Sony Music Arasında Anlaşma Sağlandı
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

TikTok ve Sony Music Arasında Anlaşma Sağlandı

0

Sosyal medya platformu TikTok ve Sony Music, bir süredir aralarında gerçekleşen toplantılar sonuç buldu ve lisans anlaşması yapıldı. Bu sayede TikTok ve Sony bünyesindeki parçaları sorunsuz ve güvenilir bir şekilde uygulamasında kullanabilecek.

TikTok ve Sony Music arasında lisans anlaşması imzaladı

TikTok ve Sony Music Arasında lisans anlaşması imzaladı

Popüleritesi gün geçtikçe artmaya devam eden TikTok her fırsatta büyük müzik firmalarıyla anlaşmalar yapmak için görüşüyor. Firma bu doğrultuda Sony Music Entertainment ile lisans anlaşması imzaladığını yayınladığı bir basın bülteniyle duyurdu. Yapılan haberlere göre firma önceki lisans anlaşmalarına kıyasla daha fazla para ödeyecek. Bunun aynında Sony de sanatçılarını tanıtmak ve TikTok kullanıcılarının performans deneyimini arttırmak adına önemli bir adım atmış oldu.

Uygulama sayesinde Sony ve şirketleri son zamanlarda büyük kazançlar elde etti. Örneğin Old Town Road isimli şarkıyla popülerliğini artıran Lil Nas X, Bir Sony firması olan Columbia ile anlaştı. Jason Derulo ise hem uygulamada hem de müzik marketlerde Savage Love isimli parçasıyla popülerlik kazandı.

Farklı sosyal medya platformları ile de anlaşma gerçekleştirilmesi için çalışmalar sürdüğü gelen haberler arasında. Sony’nin de dahil edilmesiyle Amerikan müzik pazarının çoğunu oluşturan bu şirketler, TikTok bakışında pazarda yer almak için büyük bir fırsat.

Yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? TikTok ve Sony arasında yapılan anlaşma hakkında fikirlerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsinizi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap