Reddit Günlük Kullanıcı Sayısı Hakkında Açıklama

Reddit Günlük Kullanıcı Sayısı Hakkında Açıklama

0

Göz ardı edilmeyecek sayıda kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya platformlarından biri olan Reddit günlük kullanıcı sayısı hakkında açıklama yaptı. Paylaşılan istatistiklerden anlaşıldığı kadarıyla günlük Reddit kullanıcısı, Twitter kullanıcısının 3’te 1’i durumunda. Reddit’in hatrı sayılır derecede kullanıcısının bulunduğunu bu sayede anlayabiliyoruz.

Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre anlaşılıyor ki, en çok kullanılan sosyal medya platformu unvanı Facebook’un elinde bulunmakta. Fakat diğer platformlarda kendi kullanıcı sayılarının vermiş olduğu güvenle yollarında emin adımlarla devam ediyor.

Reddit günlük kullanıcı sayısı

Reddit Günlük Kullanıcı Sayısı

Diğer platformlardan farklı olarak kendine özgü paylaşım tarzıyla bilinen Reddit, günlük 52 milyon kullanıcı sayısına sahip olduğu belirtiliyor. Bunun yanında belirtilen sayının geçtiğimiz ekim ayı için olduğu belirtildi. Geçtiğimiz yıl hakkında herhangi bir rakam paylaşılmasa da aynı dönemde yüzde 44 oranında artış yaşandığı açıklandı.

Reddit günlük kullanıcı sayısı için açıklama yapan Operasyon Şefi Jen Wong, daha önceki zamanlarda söz konusu verileri gizlemekten yana bir tavır sergilediğini açıkladı. Önceden bu sayıların paylaşılmasının, büyümede ve kullanıcı sayısında iniş – çıkışlara sebep olduğu belirtildi.

Platformun gelirlerinin de yüzde 70 oranında artış yaşadığı kaydediliyor. Karşılaştırılması yapılan Twitter da son çeyrekte 187 milyon günlük kullanıcı sayısına sahipti.

Birçok kez paylaşımlarda yapılan kısıtlamalar ve engellemelerde gündeme gelen Reddit, ifade özgürlüğünün kısıtlandığına dair eleştiriler almıştı. Fakat söz konusu kısıtlamaların nedeni olarak nefret söylemi, hakaret ve tehdit olarak belirtilmişti. Ayrıca bu tür içerikler karşı reklam verenlerin de uzak durduğu biliniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir