Realme Piyasadan Siliniyor Mu? Realme 5i Fiyatı 2 Katı Arttı.

Realme Piyasadan Siliniyor Mu? Realme 5i Fiyatı 2 Katı Arttı.

0

Türkiye piyasasına kısa zaman önce giren Realme adlı telefon üretici markası bir anda adı duyulmayacak hale geldi. Realme 5i Fiyatı neden 2 Katına Çıktı?

Realme 5 Pro ve Realme XT'nin Türkiye fiyatı belli oldu! Özellikleri nedir? - Haberler

Türkiye pazarına giren Çin merkezli üretici sayısı günler geçtikçe çoğalıyor. Piyasaya baktığımızda Oppo, Huawei, Xiaomi, Realme, Honor vs. ülkemizde faaliyet gösteren Çin merkezli üreticiler olduğu söylenebilir.

Bugün ele alacağımız üretici “Realme“. Realme 2020’nin başında Türkiye’ye girdi ve reklamlar ile güzel bir başarı elde etti. Ancak yavaş yavaş adı unutulmaya başlandı çünkü Realme 5i modeli başlarda 1400TL iken şuan 2200TL‘ye kadar ulaştı.

Netice olarak Xiaomi’ye rakip olarak gösterilen Çin merkezli üretici, Realme 5i ve diğer fiyat artışları yüzünden zafersiz bir tabloyla karşı karşıya kaldı. Realme ismi unutulmaya başlayınca Xiaomi Redmi’ye rakip olacağına HTC, LG gibi Türkiye’de unutulmaya yüz tutmuş markalara rakip olabildi. Fiyat artışının sebebi Covid-19 olarak gösterilse de fiyatların bu kadar artışı çok fazla tepki çekti. Artışın sebebi kamuoyu tarafında markanın bir kaç satış yapınca havalara girip bilerek yükseltildiği düşünülüyor.

Şayet fiyat bakımından azıcık daha iddialı olsalardı belki Xiaomi’ye rakip olabilirlerdi. Lakin mevcut koşullarda Realme’nin Türkiye’den zaferle çıkması pek de olası görünmüyor. Yakında daha da iyi anlaşılıcak.

Realme hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu bağlantı üzerinden Realme resmi web sitesine ulaşabilirsiniz.

Diğer güncel teknoloji haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir