Ratchet & Clank: Rift Apart Boyutu Belli Oldu

Ratchet & Clank: Rift Apart Boyutu Belli Oldu

0

Mevcut durumda pek çok oyunun boyutu oyunseverlerin fazlasıyla canını sıkmakta. Buna en güzel örnek ise Call of Duty oyunları gösterilebilir. Sadece bir bölümünü oynama isteseniz bile depolama için 100 GB’lık yer gerekmekte. Hepimizin bildiği üzere PlayStation özel oyunları sunmakta olduğu grafik kalitesi ile fazlasıyla yer kaplamakta. Bunun yanında Ratchet & Clank: Rift Apart boyutu kullanıcıları fazlasıyla ters köşe yaptı.

Ratchet & Clank: Rift Apart Boyutu

Ratchet & Clank: Rift Apart Boyutu

Kısa süre önce haberimize konu olan oyunun dosya boyutunu PlayStation Game Size Twitter hesabı duyurdu. Oyunun boyutu açıklamalara göre 33.61 GB olduğu anlaşılmakta. Twitter hesabından yapılan açıklamada oyunun PKG dosyası olarak sıkıştırıldığını ve PKG ile indirilebilir versiyonu arasında 9 GB‘lık bir fark oluşabileceğini belirtmekte. Ayrıca pek çok kullanıcı açıklanan boyutu şaşkınlıkla karşıladı

Insomniac (oyunun geliştiricisi) topluluk şefi James Stevenson daha önce, “Sıkıştırma teknikleri ve SSD sayesinde PS5 özel oyunlarında boyutlar küçülmekte!” duyurusu yapmıştı. Bunun yanında PS5 özel oyunlarındaki dosyaların boyutları büyük olmaktaydı. Fakat şimdi görmekteyiz ki ilerleyen yıllarda özel oyunların boyutu sorun teşkil etmez.

Merakla beklenen Ratchet & Clank: Rift Apart, 11 Haziran 2021’de PlayStation 5 için çıkış yapacak. Ayrıca oyun 7 Haziran‘da ön yükleme mevcut. Pek çok kişi çıkış gününü iple çektiğini sosyal medyadan belirtiyor.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir