PUBG Mobile Lite Yasaklandı! İşte O Ülke
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

PUBG Mobile Lite Yasaklandı! İşte O Ülke

+ - 0

Çinli yapımcılar tarafında ortaya sunulan uygulamalar rahat bir şekilde farklı ülkelerde yaygınlaşamıyor. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok farklı ülke önceliği ulusal güvenlik meselesine verdiğini söylüyor. PUBG Mobile Lite yasaklandı haberleri bundan dolayı çıkıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın uzun süredir ambargolar ve yasaklar uyguladığı Çin merkezli Huawei’den sonra şimdide Çinli uygulama geliştiricilerini sıkıntıya soktu. Politik sorunların dijital dünyada yol açtığı olumsuz sonuçlara katlanmak zorunda kalınıyor.

PUBG Mobile Lite Yasaklandı – kim tarafından?

PUBG Mobile Lite Yasaklandı

Hindistan ile yaşanan birtakım sorunları diplomatik yolları kullanarak çözmeye çalışan fakat başarılı olamayan Çin, tekrardan Hindistan ile Elektronik ve Bilgi Teknolojileri bakımından karşı karşıya gelmiş durumda.

Yetkili ağızlar tarafından yapılan konu ile ilgili açıklamada bu uygulamaların ve oyunların Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne zarar verdiği ifade edildi. Hindistan’ın ulusal güvenliğini, kamu düzenini ve savunma sistemini tehdit ettiği söylenen Çinli yazılımlar arasında dünyaca ünlü olan uygulamalar var.

PUBG Mobile Lite,WeChat Work, WeChat Reading, Tencent, Baidu ve Taobao gibi uygulamaları kendisinden uzak tutan Hindistan, 29 Haziran 2020 tarihinde bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada TikTok, WeChat, QQ ve Weibo gibi popüler uygulamaların kısa süre önce yasaklandığını belirtti.

Hindistan şimdiye kadar 224 adet Çinli uygulamanın yasaklanma kararını almış durumda. Bu yasaklamalar sonrası kendi yerli uygulamalarına halkını teşvik etme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Sizce Hindistan’ın bu hamlesi gerçekten de kendi güvenliğini korumak için mi yoksa politik bir cevap vermek için mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap