Koronavirüs Kısıtlamaları Gelebilir! Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

Koronavirüs Kısıtlamaları Gelebilir! Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

0
Koronavirüs Kısıtlamaları Gelebilir

Gerçekleştirilen bir programa katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, virüse yakalanan insanların sayısının artışta olduğunu belirtti. Prof. Kara, önümüzdeki günlerde kısıtlamaların tekrar getirilebileceği çünkü hasta sayısında bir artışın söz konusu olduğunu belirtti. Koronavirüs Kısıtlamaları geri gelebilir.

Dünya genelinde artan vaka sayısının yanında ülkemizde de son dönemlerde hasta sayısı yeniden artmaya başladı. Mevcut durumdaki açıklanan günlük koronavirüs vaka sayısı endişelerin tekrar ortaya çıkmasını sağladı. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da katıldığı bir programda koronavirüs salgınının Türkiye’deki durumu hakkında açıklama yaptı.

Vaka sayısındaki son dönemlerdeki artışın endişe verici olduğunu belirtirken ilerleyen günlerde kısıtlamaların yeniden gelebilme ihtimalinin söz konusu olduğunu söyledi.

Koronavirüs Kısıtlamaları – Aşı, 2021 baharını bulabilir

Bir süre kontrol altında tutulmasına rağmen son haftalarda artan vaka sayısı nedeniyle Koronavirüs kısıtlamaları tekrardan gelebilir. Prof. Kara, yükselişte olan koronavirüs vakalarından dolayı sağlık çalışanlarının da vefat ettiğini söyledi. Bu konuda gidişatın iyi olmadığı uyarısında da bulundu.

“Canımız yanıyor, hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız” diyen Prof. Kara, dışarda görüşülen herkesin yanında maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini dile getirirken özellikle etkinliklerde rehavete kapılmamak gerektiğini söyledi.

Çokça sorulan ve merak edilen bir soruya açıklık getiren Bilim Kurulu Üyesi Kara, hastalığı atlatanların bu hastalığa tekrar yakalanabileceklerini ifade etti. Aynı zamanda aşıyla ilgili de birtakım açıklamalar yaptı. Kara, aşı çalışmalarının hızla sürdüğünü ancak uygulamanın 2021 yılının bahar ayını bulabileceğini dile getirdi.

Siz koronavirüsü ve ülkemizin virüs ile mücadelesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir