Sağlık Bakanı Açıkladı! Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor


Dün akşam saatlerinde gelen habere göre; Sağlık Bakanı Koca ”Son 24 saatte 2.953 Şüpheliye Test yapıldı. 277’si Pozitif çıktı. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini kaybettik. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırılmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.” açıklamasını yaptı.
Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) March 21, 2020

Bir önceki açıklamaya göre corona virüsü görülen vaka sayısında azalma olsa da virüs ülkemizde her geçen gün yayılarak devam ediyor. Bizlerin bu zor zamanda yapması gereken en önemli şey, ilgili kurumların yaptığı açıklamalara kulak verip onları uygulamak.

Genç yaşlı demeden mümkün olduğunca evde durmaya çalışarak virüsün yayılmasına katkı sağlamaktan kaçınalım. Kendi kendimize önlemler alarak da kişisel olarak sorumluluğumuzu yerine getirelim.

Özellikle yaşlılarımızı evlerde tutmaya özen gösterelim. Durumun ciddiyetini büyük küçük tüm herkese anlatarak bilinçli bir toplum haline gelelim. Zor günler geride kalacak. Hiçbir Virüs, Alacağımız Tedbirlerden Daha Büyük Değildir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Kötü Kötü
12
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
İlginç İlginç
7
İlginç
Aşk Aşk
5
Aşk
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Başarılı Başarılı
10
Başarılı
Lol Lol
1
Lol

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir