PlayStation Oyunlarına Zam Geldi! İşte Detaylar

PlayStation Oyunlarına Zam Geldi! İşte Detaylar

0

Popüler oyun şirketi Sony’den, PlayStation oyuncularını üzecek haber geldi. Habere göre oyunlara büyük bir zam geldi. Peki zamdan sonra oyunların fiyatları neler? PlayStation Oyunlarına Zam Geldi! İşte Detaylar

PlayStation Oyunlarına Zam Geldi! İşte Detaylar

PlayStation Oyunlarına Zam Geldi! İşte Detaylar

PlayStation Store, döviz kurunun artmasıyla birlikte Sony’nin bölgesel olarak fiyatlandırmasından nasibini aldı. Yapılan zamlar popüler sosyal medya platformu Twitter’da ortaya çıktı. Gelen fiyat güncellenmesinden sonra oyuncular bu durumdan mutsuz olmaktalar. Sony, zaten uzun bir zamandır Türkiye’deki dijital oyun fiyatlandırması ile oyuncularını mutsuz etmekteydi. Ayrıca yaptığı yeni zam ile oyuncularını iyice kızdıracak gibi durmakta.

Cyperpunk 2077 oyunu, 2020 yılının sonunda çıkarak popüler bir oyun olmuştu. Bir ara PlayStation Store’dan çekilen oyun geri döndü ve fiyatı 399 TL’den 479 TL olmakta. Ayrıca Electronic Arts tarafından 2019 yılında çıkarılan Need For Speed Heat oyununun yeni fiyatı 899 TL oldu. Bir diğer popüler oyun  Far Cry 5‘in fiyatı ise 789 TL’ye çıktı.

Yapılan söz konusu olan bu zamlardan sonra  600 TL’den ucuz seçilen oyun kalmamakta. Oyuncuların dah uygun fiyatlı olarak Xbox şirketine yönelmeleri düşünülmekte. İki şirket arasındaki fiyat farkına bakılacak olursa; 2018 yılında çıkan Far Cry 5, PlayStation Store’da 789 TL iken, Xbox Store’da ise 47 TL olmakta. Ayrıca söz konusu olan oyun Microsoft tarafında indirimde ve normal fiyatı ise 379 TL olmakta.

Gelen zamlardan sonra PlayStation oyuncuları bu durumdan memnun olmadılar ve zamlara tepki gösterdiler. Fakat Sony tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama gelmemekte. Ayrıca şirketin bir sonraki hamlesi merak edilmekte.

Peki siz bu zamlar hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir