Play Music Kapatıldı! Google Son Çağrıyı Yaptı
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Play Music Kapatıldı! Google Son Çağrıyı Yaptı

0
Play Music Kapatıldı

Play Music kapatıldı, kısa süre önce Google açıkladı. Müzikleri satın alıp dinlememizi sağlayan platform geçtiğimiz günlerde kapatılacağını duyurmuştu. Şirket, Play Music kullanıcılarını satın aldıkları müzikleri de taşıyarak YouTube Music’e geçmeye davet ediyor.

İnternet kullanıcılarının çevrim içi müzik servisi bulamadıklarında bu uygulamalar çok işe yarıyordu. Günümüzde Spotify ve benzeri uygulamaların çıkmasıyla olayın rengi değişti. Çevrim içi platformlara akın edildi.

Çevrimiçi müzik servislerinin hayatımıza girmesiyle her şey değişti ve artık hemen hiç kimse dinlemek istediği müzikleri tek tek satın almayı tercih etmiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu durum Google Play Music gibi servislerin sonunu getirmiş durumda. Google, geçtiğimiz dönemde Play Music’in fişini çekeceğini zaten duyurmuştu ve şimdi bu konuda yeni bir gelişme daha yaşandı.

Google, Play Music kapatıldı açıkladı

Google, Play Music kapatıldı açıkladı

Google, Google Play’deki müzik mağazasına erişimi kısa süre önce kapattığını duyurdu. Google, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Play Müzik kitaplığınızı dinlemeye devam etmek için kitaplığınızı music.youtube.com/transfer adresinde YouTube Music’e aktarın. Ayrıca verilerinizi Google Paket Servisi ile indirebilir veya Play Müzik hesap ayarları aracılığıyla silebilirsiniz.” ifadelerini kullanıyor.

Google, mevcut Play Music kullanıcılarına kütüphanelerini YouTube Music’e taşımaları yönünde bilgilendirme yaptı ve ekledi.

“Bu yılın sonunda Google Play Müzik uygulamasına erişiminizi kaybedeceksiniz. Yukarıdaki işlemlerden hiçbirini yapmamaya karar verirseniz aktarılmayan veya indirilmeyen tüm Play Müzik verileri belirli bir süre sonra silinecektir. Yıllar boyu Google Play Müzik’i desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Müzikte yeni adresiniz olan YouTube Music’te bu yolculuğa sizinle birlikte devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Yaşanan bu gelişme ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Play Music kapatılması ile ilgili fikirlerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap