Pixel 4a 5G ve Pixel 5 Özellikleri Sızdırıldı! Fiyatı Ne Kadar

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 Özellikleri Sızdırıldı! Fiyatı Ne Kadar

0

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen 4a sonrası şimdi de iki yeni Pixel akıllı telefonla kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyor. Tasarım ve tanıtım tarihi ile ilgili bilgiler paylaşılan modellerin ekstra bilinmeyen özellikleri ortaya çıktı. Akıllı telefon pazarında orta seviyelere hitap etmesi düşünülen Pixel 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri ise yazımızda mevcut.

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 özellikleri sızdırıldı

Google, telefon fiyatlarının da artmasıyla birlikte, daha uygun fiyatlı akıllı telefon üretme stratejisini orta seviye akıllı telefonlarla devam edecek gibi gözüküyor. Şu ana kadar tam olarak belli olmasa da 4a 5G ve Pixel 5 özelliklerinin arasında Snapdragon 765 G işlemcisi öne çıkmış durumda. İşlemci 5G özelliğine sahip uygun fiyatlı ve performanslı bir mobil işlemci.

Pixel 5 özellikleri arasında ekran tarafında ise 6 inçlik 90 Hz yenileme hızına sahip, OLED bir ekran karşımıza çıkıyor. 4a 5G ise 6,2 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Şu an için bu ekranın özellikleri ise ortaya çıkmış değil. Pixel 5 boyut açısından ise Pixel 4a ile aynı büyüklükte olacak. Burada 5’in çok daha ince bir çerçeveyle gelmesi bekleniyor.

Pil açısından da 5 selefine göre normale göre daha büyük bir pil olacak. Fakat bu pilin büyüklüğü henüz tam olarak belli olmuş değil. Sızıntıya göre 5’in ayrıca 15W Qi kablosuz şarj desteğinin yanı sıra 5W ters kablosuz şarj ile geleceği söyleniyor. Akıllı telefonun 8GB RAM ve 128GB depolama versiyonu olabilir, ancak şu an için bunun tek versiyon olup olmayacağı belli değil.

4a 5G fiyatı ise 499 dolar olarak sızdırılmış durumda. 5’in fiyatı için ise şu an için bir bilgi bulunmuyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, Pixel 5 ve Pixel 4a 5G bilgileri nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir