Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam geldi! İşte yeni ücretler

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam geldi! İşte yeni ücretler

0

Türkiye’nin dört bir yanındaki önemli geçiş güzergahlarındaki köprü ve otoyol ücretlerine zam yapıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz Şehitler, Osmangazi, Yavuz Sultan Selim ve 1915 Çanakkale köprülerinde geçiş ücretlerinde yapılan yeni fiyat güncellemeleri, 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Peki yeni ücretlendirme nasıl olacak? Gelin yakından bakalım…

Otoyol ve köprü geçiş ücretleri zam geldi! İşte yeni ücretler

Bugün, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan yeni açıklamada, Türkiye’nin en işlek köprülerinden olan 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde binek araçlar için 15 TL olan geçiş ücreti artık 24 TL’den başlayacak ve araç sınıfına göre 175 TL’ye kadar çıkabilecek.

otoyol-ve-kopru-gecis-ucretleri-zam-geldi

Osmangazi Köprüsü için belirlenen yeni tarifelerde en düşük geçiş ücreti 399 TL olarak belirlenirken, en yüksek sınıf olan 5. sınıf araçlar için ücret 1.270 TL oldu.

otoyol-ve-kopru-gecis-ucretleri-zam-geldi işte yeni fiyatlar

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde ise ücretler binek araçlar için 49 TL’den başlayıp, büyük ticari araçlar için 380 TL’ye kadar yükseliyor.

1915 Çanakkale Köprüsü’nde geçiş ücretleri, binek araçlar için 419 TL’den başlarken, en yüksek sınıf araçlar için bu rakam 1.990 TL’ye ulaşıyor.

Bu zam kararları, muhtemelen ülke genelindeki ulaşım maliyetlerini doğrudan etkileyecek. Sürücüler ve işletmeler, yeni ücretlendirme sistemine göre bütçelerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaklar. Siz bu zam kararı ve yeni ücretler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/otoyol-ve-kopru-gecis-ucretleri-zam-geldi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir