Öğrencilere Ücretsiz Maske Verilecek! Bakan Selçuk Açıkladı


Öğrencilere Ücretsiz Maske Verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 21 Eylül Pazartesi başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim için okula gelecek tüm öğrencilere ücretsiz maske dağıtılacağını belirtti.

Pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili Bakan Selçuk çok önemli açıklamalar yaptı. Önümüzdeki süreçte tüm öğrencilere ücretsiz maske dağıtılacağını söyleyen Selçuk, “81 ilde ihtiyaç duyulan maskeleri, meslek eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık” açıklamasında bulundu. 

Milli Eğitim Bakanı, çocukları okullarıyla ve arkadaşlarıyla buluşturmaya hazır olduklarını belirtirken, okulların açılması için gerekli olan tüm hazırlıkların yapıldığını, ülke genelinde tüm okullarda gerekli dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. Okulların hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının il müdürlüklerince karşılandığını, tüm okullarda ateş ölçer bulunacağını da belirtti.

Öğrencilere ücretsiz maske verilecek! Ziya Selçuk’un açıklamaları

“81 ilde ihtiyaç duyulan maskeleri, mesleki eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık. Öğrencilerimizin okullara ulaşımları için servislerle ilgili planlamalar tamamlandı. Ayrıca, tüm illerde servis şoförlerine yönelik öğrenci taşımasında uymaları gereken tedbirleri kapsayan eğitimler de tamamlanarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Tüm illerde, il müdürlükleri koordinasyonunda velilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı. Ayrıca, randevu vermek suretiyle okul ziyaretleri planlanarak velilerin okullardaki hazırlıklar ve salgın önlemlerine yönelik tedbirleri görmeleri sağlandı.”

Siz okulların açılması ve eğitime devam edilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Açılacak olan okullarda alınan önlemleri yeterli buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Kötü Kötü
5
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
İlginç İlginç
3
İlginç
Aşk Aşk
2
Aşk
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
Başarılı Başarılı
11
Başarılı
Lol Lol
6
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben başarılı buluyorum bu adımı. Eğitim şart! Önlemler alınarak eğitim vermeye devam edilmeli, öğrenciler bilgiye aç durumda