Öğrencilere Ücretsiz Maske Verilecek! Bakan Selçuk Açıkladı

Öğrencilere Ücretsiz Maske Verilecek! Bakan Selçuk Açıkladı

1
Öğrencilere Ücretsiz Maske Verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 21 Eylül Pazartesi başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim için okula gelecek tüm öğrencilere ücretsiz maske dağıtılacağını belirtti.

Pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili Bakan Selçuk çok önemli açıklamalar yaptı. Önümüzdeki süreçte tüm öğrencilere ücretsiz maske dağıtılacağını söyleyen Selçuk, “81 ilde ihtiyaç duyulan maskeleri, meslek eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık” açıklamasında bulundu. 

Milli Eğitim Bakanı, çocukları okullarıyla ve arkadaşlarıyla buluşturmaya hazır olduklarını belirtirken, okulların açılması için gerekli olan tüm hazırlıkların yapıldığını, ülke genelinde tüm okullarda gerekli dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. Okulların hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının il müdürlüklerince karşılandığını, tüm okullarda ateş ölçer bulunacağını da belirtti.

Öğrencilere ücretsiz maske verilecek! Ziya Selçuk’un açıklamaları

“81 ilde ihtiyaç duyulan maskeleri, mesleki eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık. Öğrencilerimizin okullara ulaşımları için servislerle ilgili planlamalar tamamlandı. Ayrıca, tüm illerde servis şoförlerine yönelik öğrenci taşımasında uymaları gereken tedbirleri kapsayan eğitimler de tamamlanarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Tüm illerde, il müdürlükleri koordinasyonunda velilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı. Ayrıca, randevu vermek suretiyle okul ziyaretleri planlanarak velilerin okullardaki hazırlıklar ve salgın önlemlerine yönelik tedbirleri görmeleri sağlandı.”

Siz okulların açılması ve eğitime devam edilmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Açılacak olan okullarda alınan önlemleri yeterli buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Ben başarılı buluyorum bu adımı. Eğitim şart! Önlemler alınarak eğitim vermeye devam edilmeli, öğrenciler bilgiye aç durumda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir