Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

0
Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanmak

İnternet her geçen gün gelişimi ile bizlerin önüne epeyce olanakları çıkarıyor. Gelişen teknoloji de buna ayak uydurarak insanlığın temel geçim kaynağı olan para kazanmayı bir nevi kolaylaştırıyor. Her çağda olduğu gibi para kazanma yöntemlerinin büyük bir kısmı da yaşadığımız bu çağda değişiklik gösteriyor. Üstelik başta da belirttiğimiz gibi teknoloji ve internete ayak uydurarak para kazanmak daha kolay hale geliyor. Bu sebeple günümüz insanları İnternetten Para Kazanma Yolları ile ilgili bir arayış içerisine girerler. Peki internetten para kazanmak mümkün mü?

Giderek gelişen teknolojinin yanında internet hızı ve dolayısıyla da kapsamı gelişmektedir. Bu sebeple başta para kazanma etkinlikleri olsun birçok fırsat internetten bizlere sunuluyor. İnterneti doğru bir şekilde kullanmayı bilen ve bu kullanımın bilincinde olan bir kimse, internetten kolaylıkla para kazanabilir. Dilerseniz internetten para kazanma yollarını sizlerle ayrı ayrı inceleyelim;

ETicaret Yaparak İnternetten Para Kazanmak

E ticaret günümüzün en çok bilinen online alışveriş forumlarını kapsar. Bu alanda tek bir tıkla istediğiniz ürünü e ticaret ile satın alabilir ve aynı zamanda bu ürünü buradan para kazana bilecek bir biçimde sata bilirsiniz. E ticaret ile ilgili söylemek istediğimiz bazı hususlar vardır. Öyle ki bu yazımızda e ticaret ile para nasıl kazanılır, az çok bir bilinç oluşturma hedefi olacaktır.

E ticaret ile para kazanmak için öncelikle e ticaret ile ilgili bilinmeyen bugün yönleri ele alarak kendinizde bilinç oluşturmalısınız. Yani gerekli bilgileri elde ederek minimum bir yatırımla e ticaret işine girebilirsiniz. Burada öncelikle izlemeniz gereken hususlar vardır. E ticaret ile para kazanmak için takip edebileceğiniz ve sizlere pahalıya patlamayacak iki türlü yol bulunur.

 1. E ticaret sitesi satın alarak tedarikçiler ile bireysel anlaşmalarda bulunabilirsiniz.
 2. Hiçbir masraf yapmadan e ticaret paketlerini satın alarak yüzdelik olarak buradan komisyon alabilir ve bu yolla kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Web Sitesi Açarak İnternette Para Kazanın

Bir web sitesi ya da kendi alanınıza özel bir konuda Blog açarak para kazanabilirsiniz. Öncelikle bir web site satın alabilir ya da kendiniz kurabilirsiniz. Paket satış olarak her alanda site satışı mevcuttur. Sizler para harcamak istemeyip de web sitesi açmak isterseniz bunun için de elbette iki türlü yol bulunur.

 1. Blogger hesabı ile web site açmak (Blogger site açma videosu)
 2. Wordpress hesabı ile web site açmak (Wordpress site açma videosu)

Yukarıda belirtilen iki modelde ücretsiz bir şekilde web sitesine sahip olabilirsiniz. Fakat bunun dezavantajı vardır. Nitekim bu kanallardan web sitesi açan birey sahte domain e sahip olacaktır. Bu da uzun süre para kazanma fırsatını tepecektir. Bunun için ücretsiz bir web siteye domain ve hosting satın alabilirsiniz. Şüphesiz orijinal web sitelerinden farkı olmayacaktır. Gelelim buradan nasıl para kazanılacağına; öncelikle kurulan sitelerde ya da satın alınan sitelerde en az 10 tane gönderinin paylaşılması gerekir. Öyle ki web sitesi yolu ile Para Kazanmak için daha sonrasında bu iki yol bulunur;

 1. Reklam Vererek para kazanabilirsiniz.
 2. İş ortaklığı ile para kazanabilirsiniz.

Öncelikle Reklam Vererek Para Kazanmak olayı oldukça popülerdir. Burada sitelere reklam vermek için çeşitli platformlar bulunur. Bu platformlara başvuru yapılarak tıklanma ya da görülme başına kazanç elde edilebilir. Burada sizlere önerebileceğimiz siteler;

Yukarıda belirttiğimiz reklam platformlarına başvuru yapmak basittir. Nitekim sitelere girerek kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sosyal Medya İle İnternetten Para Kazanmak

Şüphesiz her birimizin sahip olduğu en az bir sosyal medya hesabı vardır. Buradan hiç para kazanabileceğinizi düşündünüz mü? Evet bu aslında oldukça kolaydır. Nasıl mi? Hemen açıklayayım;

Öncelikle sosyal medya hesabınızın etkileşimi oldukça iyi olmalı. Etkileşimi iyi olan bir sosyal medya hesabı, reklam teklifleri alır. Reklam teklifleri ışığında bazı reklamları gönderi olarak yayınlamak sosyal medya hesabına sahip olan kişilere kazanç sağlayabilir. Temelinde sabır isteyen bir iştir. Lakin günün büyük bir bölümünü sosyal medyada geçirdiğimiz hesap edilirse gayet makul bir fikir olarak önümüze çıkıyor.

Para kazanmanın bu denli eğlenceli ve sabır gerektiğini şimdi daha iyi anlıyorsunuz. Para kazanmak isteyen bireyler hemen yazımızda bahsettiğimiz hususları yerine getirebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Merhaba. Youtube Muhammet Koç kanalının içerik üreticisiyim. diyobi.com sitesi üzerinde içerik üretmekteyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir