Snapchat’ten Trump’a Yasak! İlk Hamle Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Snapchat’ten Trump’a Yasak! İlk Hamle Geldi

+ - 0

Amerika eski başkanı Donald Trump hakkında yaşanan gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. ABD’de yaşanmakta olan gelişmelerin nedeni olarak gösterilen Trump, sosyal medya devleri tarafından sırayla yasaklara maruz kaldı. Twitter‘ın atmış olduğu ilk adım ile Başkan Trump’ın hesabı kalıcı olarak yasaklanmıştı ve şimdi bir adımda Snapchat‘ten geldi. Snapchat’ten Trump’a yasak.

Snapchat’ten Trump’a Yasak!

Snapchat'ten Trump'a Yasak

Kısa süre önce Snapchat, Donald Trump’ın hesabını süresiz olarak kilitlemişti. Fakat yaşanan gelişmeler sonrasında hesap kalıcı olarak kapatıldı. Geçtiğimiz haftalarda hatırlayacağınız üzere aynı yolu Twitter’da izlemişti. Snapchat’in de Twitter’ın bu hareketi sonrası adım attığı düşünülüyor.

Trump kampanyasına yönelik hizmette aktif olan genç kullanıcıları hedeflemek için etkili bir yer haline gelen Snapchat, bu kararın son birkaç ay içinde Başkan’ın hesabı tarafından yapılan şirketin topluluk kurallarını tekrar tekrar ihlal etme girişimleri olduğunu vurguladı. Trump’ın hesabını kalıcı olarak yasaklayan Snapchat’in bir sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, konuyu şöyle açıklıyor;

“Kamu güvenliği için ve yanlış bilgi yayma, nefret söylemi yayma ve yönergelerimizin açık ihlali olan şiddeti teşvik etme girişimlerine dayanarak, hesabını kalıcı olarak feshetme kararı aldık”

Trump’ın hesapları, ilk olarak Twitter, Facebook ve Discord tarafından geçici olarak engellenmişti. ABD Kongresi’nin Trump yanlıları tarafından basılması sonrasında sosyal medya devleri önce Trump’ın paylaşımlarını kaldırdı bir süre sonra ise tamamen kapattı. Bu konuda bir adımda YouTube’dan geldi, Youtube bir hafta süreyle Trump’ın hesabına video yüklemesini durdurdu.

Donald Trump ile ilgili atılan bu adımları siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirisiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap