Nvidia Seçili Ekran Kartları İçin Desteğini Çekeceğini Açıkladı!

Nvidia Seçili Ekran Kartları İçin Desteğini Çekeceğini Açıkladı!

0

Nvidia, yaptığı duyuru ile seçili ekran kartlarına sürücü desteği vermeyeceğini belirtti. Gelmesi planlanan bir sonraki güncellemede bazı ekran kartları yeni sürücüleri kabul etmeyecek. Nvidia Seçili Ekran Kartları İçin Desteğini Çekeceğini Açıkladı!

Nvidia Seçili Ekran Kartları İçin Desteğini Çekeceğini Açıkladı!

Nvidia Seçili Ekran Kartları İçin Desteğini Çekeceğini Açıkladı!

Şirket, sağladığı destek ile çoğu kullanıcının güvenini kazandı. Fakat eski Nvidia ekran kartları için yeni güncellemeler gelecek ama şirket bazı ekran kartlarına sürücü desteğini kesecek. Örnek olarak Kepler mimarili GPU‘lar sürücü desteğinden mahrum kalacak.

Nvidia’nın belgelerinde, Kepler mimarili GPU’lar sadece bir süre daha sürücü desteği alacak.  Söz konusu olan belgelere göre aylar içinde GeForce GTX 600 serisi, GTX 700 serisi ve GeForce 800M GPU‘lar için sürücü desteği kesilecek.

Ayrıca kısa bir zamanda Nvidia, R470 sürücülerini piyasaya çıkaracak. Söz konusu olan sürücü bir süre Kepler mimarisine destek olacak. R470 sürücüsünden sonra gelmesi planlanan güncellemeler Kepler mimarili GPU’ları destekler biçimde olmayacak. Ek olarak da söz konusu güncellemeden sonra Kepler GPU‘lar rafa kaldırılmayacak.

R470 modeli. 3 yıl boyunca LTSB (Uzun Vadeli Destek) verecek. Ayrıca R470 sürücüsünün işletim sistemi güncellemeleri, çekirdek revizyonları ve  hata düzeltmeleri için Kepler mimarili GPU’lara destek olacak.  Ayrıca Kepler mimarili GPU’lar piyasada en popüler olan ekran kartları.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünmektesiniz? Teknoloji ile ilgili bu hamle hakkındaki düşünceleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir