İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok Birçok Videosunu Kaldırdı! İşte Detaylar

TikTok Birçok Videosunu Kaldırdı! İşte Detaylar


Popülerliğini arttıran sosyal medya platformu TikTok, politikalarını ihlal ettiğini söyleyerek birçok videoyu kaldırdı. TikTok Birçok Videosunu Kaldırdı! İşte Detaylar

TikTok Birçok Videosunu Kaldırdı! İşte Detaylar

TikTok Birçok Videosunu Kaldırdı! İşte Detaylar

Yaklaşık olarak aylık 700 milyonun üzerindeki aktif kullanıcıya sahip olan platform TikTok, gündemde kalmakta. Son zamanlarda büyüyen platformlardan biri olan uygulamanın 2021 yılının sonunda aylık aktif 1 milyar kullanıcıya sahip olması beklenmekte.

Diğer sosyal medya platformları gibi TikTok‘ta da yayınlanan içerikler üzerinde denetlemeler aktif. Ayrıca gelen haberlere göre TikTok, Avustralya ülkesinde yer alan yüzlerce videoyu yayından kaldırdı.

Geçtiğimiz aylarda Google, Twitter, Facebook, Apple, Microsoft, Redbubble, Adobe ve TikTok gibi şirketler, yanlış bilgi ve dezenformasyon paylaşımları ile mücadele edecek yeni bir karar vermişlerdi. Fakat söz konusu olan karara göre bu platformlarda yayılan yanlış bilgiler tespit edildiğinde yapılan paylaşım kaldırılacaktı. Ayrıca da söz konusu olan paylaşımın yapıldığı hesap askıya alınıp devre dışı olacaktı.

Yayımlanan raporda, Ekim 2020 ile Mart 2021 tarihleri arasında TikTok‘un politikası ihlal edildi. Rapora göre Avustralya’da koronavirüs ile ilgili yanlış bilgi verdiği tespit edilen 651 videoyu kaldırıldı. Ek olarak, yanlış tıbbi bilgi yayımlandığı için 222 video daha kaldırıldı.

Avustralya üst düzey yetkililerinin de videoları TikTok’un kaldırdığı videolar arasında yer almakta.  TikTok’un politikasını ihlal ettiği nedeniyle kaldırılan videolar arasında; AstraZeneca aşısının Avustralya donanmasının %80‘lik kısmında yan etkilere neden olduğunu, Avustralya Sağlık Bakanı Greg Hunt’ın rahatsızlığının koronavirüs aşısı ile bağlantılı olduğu iddiasını olduğu bir video var.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap