Nintendo Switch Geliyor! İşte En Büyük Yenilik
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Nintendo Switch Geliyor! İşte En Büyük Yenilik

+ - 0

Yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi planlanan PlayStation 5 ve Xbox Series X oyun konsolları ile 4K oyun deneyiminin yaygınlaşmasını Sony ve Microsoft fazlasıyla düşünmekte. Bu gelişmeler karşısında, Nintendo tarafından ne zaman hamle yapılacak? Bloomberg aracılığıyla yayınlanan veriler doğrultusunda, şirket önümüzdeki yıl Nintendo Switch’in yükseltilmiş bir versiyonunu tanıtmayı hedefliyor. Yani 4K destekli Nintendo Switch geliyor!

Nintendo Switch geliyor! 4K desteğine sahip olacak

Nintendo Switch geliyor! 4K desteğine sahip olacak

Yükseltme sonrası mevcut durumda nelerin değişeceği henüz açıklanmadı. Sadece 4K çözünürlüğe geçiş yapılacağı gelen bilgiler arasında. Yüksek çözünürlüklü içerikler bulunmadıktan sonra 4K’nın fazla bir değeri kalmıyor. Bundan dolayı yeni gelecek olan cihaz için daha fazla oyunun duyurulması oyun severler tarafından bekleniyor.

Daha uzun pil ömrüne sahip yenilenmiş sürümlü Switch, geçtiğimiz yıl kullanıcıların huzuruna sunulmuştu. Konsol hala NVIDIA Tegra CPU ve 4 GB RAM‘den güç alıyor, bu yüzden pil kapasitesi ve performans tarafında yapılacak hamleler sabırsızlıkla bekleniyor.

Switch ve Switch Lite’nin mağazalarda bulunması hala zor olduğundan, şu anda yükseltilmiş bir sürüm mantıklı değil. Ancak gelecek yıl tanıtılacak bir konsol, Sony ve Microsoft’un karşısında yeni bir alternatif olarak dikkat çekecektir.

Nintendo Switch 4K bir şekilde yenilenerek gelmesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bu konudaki düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilir ve daha fazla bu tarz oyun haberleri için sitemizi takip edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap