Netflix, Türk Dizilerinin Popülaritesini Ortaya Çıkardı

Netflix, Türk Dizilerinin Popülaritesini Ortaya Çıkardı

0
Türk dizileri, daha önceleri özellikle çevre ülkelerde ve Ortadoğu’da ilgi görüyordu. Dijital Yayın Platformları ise Türk dizilerinin uzak ülkelerden bile hayranlar kazanmalarını sağlıyor. Özellikle ABD’de Türk dizilerini yakından takip eden bir topluluk oluşmaya başladı.
Netflix, Türk dizilerinin ABD’deki takipçileri ile ilgili bir açıklama yaptı. Netflix’ten yapılan açıklamada, iki kuşaktan ABD’li kadınların hikayesi paylaşıldı. Kadınların ortak noktası ise Türk dizilerine olan hayranlıkları. 
Netflix’in açıklamasında, hikayesi paylaşılan kadınlardan ilki Marlena Gibson. 34 yaşındaki Marlena Gibson, Chicago’da yaşıyor. Gibson, üniversite eğitimi sırasında film çalışmaları üzerine eğitim almış. Rehabilitasyon uzmanı olarak çalışan Gibson, Türk dizileri ile 2016 yılında tanıştığını belirtiyor. Marlena Gibson, Türk dizilerinin duygulara çok önem verdiğini söylerken, dizilerde hem iyi hem de kötü karakterlerin bütün unsuları ile var olduklarını söylüyor. 
Mississippi’de yaşayan 60 yaşındaki Pamela Hemphill ise emekli. Pamela Hemphill, Türk dizileriyle, geçirdiği bir hastalıktan sonraki iyileşme sürecinde tanışmış. Hemphill, o günden bu yana 100’ün üzerinde Türk dizisi izlediğini söylüyor. Hemphill, dizileri izlerken Türkçe de öğreniyor. 60 yaşındaki kadın, Türkçe öğrenmenin kendisini mutlu ettiğini belirtiyor. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir