Netflix, Türk Dizilerinin Popülaritesini Ortaya Çıkardı


Türk dizileri, daha önceleri özellikle çevre ülkelerde ve Ortadoğu’da ilgi görüyordu. Dijital Yayın Platformları ise Türk dizilerinin uzak ülkelerden bile hayranlar kazanmalarını sağlıyor. Özellikle ABD’de Türk dizilerini yakından takip eden bir topluluk oluşmaya başladı.
Netflix, Türk dizilerinin ABD’deki takipçileri ile ilgili bir açıklama yaptı. Netflix’ten yapılan açıklamada, iki kuşaktan ABD’li kadınların hikayesi paylaşıldı. Kadınların ortak noktası ise Türk dizilerine olan hayranlıkları. 
Netflix’in açıklamasında, hikayesi paylaşılan kadınlardan ilki Marlena Gibson. 34 yaşındaki Marlena Gibson, Chicago’da yaşıyor. Gibson, üniversite eğitimi sırasında film çalışmaları üzerine eğitim almış. Rehabilitasyon uzmanı olarak çalışan Gibson, Türk dizileri ile 2016 yılında tanıştığını belirtiyor. Marlena Gibson, Türk dizilerinin duygulara çok önem verdiğini söylerken, dizilerde hem iyi hem de kötü karakterlerin bütün unsuları ile var olduklarını söylüyor. 
Mississippi’de yaşayan 60 yaşındaki Pamela Hemphill ise emekli. Pamela Hemphill, Türk dizileriyle, geçirdiği bir hastalıktan sonraki iyileşme sürecinde tanışmış. Hemphill, o günden bu yana 100’ün üzerinde Türk dizisi izlediğini söylüyor. Hemphill, dizileri izlerken Türkçe de öğreniyor. 60 yaşındaki kadın, Türkçe öğrenmenin kendisini mutlu ettiğini belirtiyor. 

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
İlginç İlginç
1
İlginç
Aşk Aşk
0
Aşk
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Lol Lol
2
Lol

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir