Netflix Sürpriz Kutu Özelliği Geldi!

Netflix Sürpriz Kutu Özelliği Geldi!

0

Popüler izleme platformu Netflix, yeni bir özellikle daha karşımızda. Platform şimdi ise daha çok çocukları ilgilendirecek bir özelliği kullanıma sundu. Platformun yaptığı duyuru ile Netflix sürpriz kutu özelliği geldi. Peki bu yeni özellik nedir, ne işe yarar? İşte haberle ilgili detaylar;

Netflix Sürpriz Kutu Özelliği Geldi!

Netflix Sürpriz Kutu Özelliği Geldi!
Netflix Sürpriz Kutu

En çok kullanılan dijital izleme platformlarından Netflix birçok farklı yaş grubundan oluşan kullanıcılara sahip. Platform bu kullanıcılarının içinde çocukları da unutmuyor. Çocuklara hitap eden yapımlarını “Çocuk Profili” ile yayınlıyor. Ayrıca bu bölümün kontrolünü ebeveynler için bırakıyor.

Şimdi ise Netflix, akıllı TV uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Söz konusu güncellemede Çocuk Profili’ne (Mystery Box) “Sürpriz Kutu” bölümünü ekledi. Geçtiğimiz yıl ana ekranın tasarımını revize ederek, çocukların en çok izlediği içerikleri öne çıkarmıştı. Dünden itibaren kullanıma sunulan yeni özellik olan Sürpriz Kutu, benzer bir amaca hizmet edecek.

Yeni güncelleme ile birlikte artık platformda Çocuk Profili’nde, üzerinde soru işareti bulunan büyük bir kutucuk bulunacak. Bu kutuya tıklandığı zaman çocukların en çok sevdiği dizi veya filmler arasından rastgele bir içerik açılacak. Ayrıca platformu kullanan kullanıcıların bildiği üzere bu özelliğin aynısını yetişkin kullanıcılarına “Bir Şeyler Oynat” düğmesiyle sunmakta. Ek olarak Netflix yaptığı güncellemeyi yalnızca akıllı TV uygulaması için kullanıma sundu. Mobil ve bilgisayar bölümünde ise şimdilik herhangi bir değişiklikte bulunmadı. 

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Netflix platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir