Netflix Reklamlı Ucuz Planı İçin Ortak Buldu

Netflix Reklamlı Ucuz Planı İçin Ortak Buldu

0

Popüler platform Netflix, bu yılın başlarında sıkıntılı bir kazanç raporu ile karşı karşıya kaldı. Şirket buna çözüm olarak daha ucuz ve reklam destekli bir abonelik planı üzerinde çalışmalarını başlatmıştı. Bunun yanında günler önce açıklama yapan Netflix, Microsoft ile yeni plan üzerinde çalışma yaptığını paylaştı. Netflix reklamlı ucuz planı için ortak buldu. İşte detaylar!

Netflix Reklamlı Ucuz Planı İçin Ortak Buldu

Netflix Reklamlı Ucuz Planı İçin Ortak Buldu
Ucuz Planı İçin Ortak Buldu

Netflix geçtiğimiz aylarda üyelik ücretlerine ciddi zamlar yapmıştı. Bu zamlar sonrasında fazlasıyla kullanıcısını kaybetti ve kazançları düşmeye başladı. Şirket mayıs ayında ise daha fazla abone çekmek için düşük fiyatlı bir sürüm sunacağını belirtti. Yapılan bu duyurunun sebebi şirketin on yıl aradan sonra abone kaybı yaşaması. Bugün yaptığı açıklamada ise akış hizmeti, ‘teknoloji ve satış ortağı’ olarak Microsoft’u seçtiğini açıkladı.

Netflix’in COO ve Baş Ürün Sorumlusu Greg Peters, Microsoft’un katılımıyla ilgili açıklama yaptı. “Microsoft, reklam destekli yeni bir teklif oluşturmak için birlikte çalışırken, tüm reklamcılık ihtiyaçlarımızı destekleme konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahiptir. Daha da önemlisi, Microsoft, üyelerimiz için güçlü gizlilik korumalarının yanı sıra hem teknoloji hem de satış tarafında zaman içinde yenilik yapma esnekliği sundu. “

Ayrıca Peters, planın etkinliğe hazır hale gelmesinden önce Netflix’in hala birkaç şey üzerinde çalıştığını belirtti. Bu planla birlikte amaç, abonelere daha fazla seçenek ve reklamverenler için daha iyi bir televizyon markası deneyimi sunmak olduğunu söyledi.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin yeni teklifte, Netflix’in teknoloji ve satış ortağı olarak adlandırılmaktan heyecan duyduğunu belirtti. Bunun yanı sıra ‘Netflix ve Microsoft için büyük bir gün’ şeklinde niteledi.

Peki siz Netflix’in yeni ucuz plan seçeneği hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir