Netflix, ünlü isimle anlaştı! Filmlerde değişim rüzgarı

Netflix, ünlü isimle anlaştı! Filmlerde değişim rüzgarı

0

Netflix, film bölümünün liderliğini üstlenmesi için yapımcı Dan Lin ile anlaştı. Lin, bu yılın başlarında görevinden ayrılan Scott Stuber’in koltuğuna oturacak. 1 Nisan’dan itibaren Netflix’te Filmlerden Sorumlu Başkan olacak.

Netflix filmlerini yapımcı Dan Lin yönetecek

Filmlerden Sorumlu Başkan olarak Lin, Netflix’in küresel film listesini denetleyecek. Ayrıca şirket Baş İçerik Sorumlusu Bela Bajaria’ya rapor verecek. Lin, film yapımcılığı ve yönetici rollerinde yirmi yılı aşkın deneyime sahip olmasıyla sektörde önemli bir isim.

Bilmeyenler için Dan Lin, 2008 yılında Rideback adlı yapım şirketini kurdu. Son 15 yıldır ise CEO olarak görev yapıyor. Rideback, dünya çapında 6 milyar doların üzerinde hasılat elde eden gişe rekortmeni filmlerin yapımcılığını üstlendi.

Avatar: The Last Airbender ve The Two Popes gibi projeler ile Netflix arasında güçlü bir ilişki bulunuyordu. Yeni ortaklık ise Lin’in Netflix’e transfer olmasıyla sonuçlandı.

Rideback’i kurmadan önce Lin, 1999-2007 yılları arasında Warner Bros Pictures’da Yapımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Bu süreçte The Departed gibi Oscar ödüllü filmleri denetledi. Lin’in Warner Bros Discovery’de de üst düzey bir rol için düşünüldüğü, ancak bu fırsatın iptal edildiği belirtildi.

Lin, Netflix’i film yapımcıları için “önde gelen bir yuva” haline getirmeyi planlıyor. Bajaria ise mevcut temel üzerine yeni taşlar koyacağını söyleyerek Lin’den umutlu olduğunu belirtti.

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/netflix-film-baskani-degisiyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir