Netflix Android Uygulamasına Ekran Kilidi Özelliği Geldi

Netflix Android Uygulamasına Ekran Kilidi Özelliği Geldi

3

Akıllı cihazlar ile bir şeyler izleyen kişilerin sık yaşadığı sorunlardan biri kazara ekrana dokunmaktır. Netflix Android versiyonunda bu soruna karşı bir önlem olarak ekran kilidi geliştirdi.

Son yıllara baktığımızda eğlence sektöründeki en büyük yükselişlerden bir tanesi çevrim içi yayın servisleri oldu. Bu sektörün kuşkusuz hakimi konumunda bulunan Netflix, izleyiciler için yeni bir özelliği kullanıma soktu.

Kısa süre önce Netflix Android uygulamasına getirilen özellik, ekrana istemeden dokunarak izlenen şeylerin kapanması veya durdurulması gibi aksaklıklar neredeyse tamamen ortadan kalkıyor. Ekran kilidi özelliği, altyazı seçeneği gibi seçeneklerle birlikte ekranın alt kısmında yer alıyor.

Netflix Android için Ekran Kilidi

Netflix Android Uygulamasına Ekran Kilidi Özelliği.

Netflix’i Android işlemci ile kullananlar, ekranın alt kısmında yer alan seçenekler arasında ekran kilidini görebiliyorlar. Normalde ekranın altında bölümler, altyazı ve dil seçenekleri gibi özellikler bulunuyordu. Ekran kilidi özelliği de buraya, diğer özelliklerin yanına eklendi.

Ekran kilidi butonuna bastığınızda Netflix kullanıcı arayüzünde bulunan düğmeler kullanım dışı kalıyor. Oynatma süresi çubuğu, durdur devam et gibi seçenekler seçilemiyor. Ekranda yalnızca kilit sembolü beliriyor. 

Ekranı yeniden kullanılabilir hale getirmek için ise kilit ikonuna iki defa basılması gerekiyor. Ardından arayüz yeniden aktif hale geliyor ve uygulamayı daha önce olduğu şekliyle kullanabilmek mümkün oluyor. 

Yeni özellik tüm Android sahiplerinin kullanımına sunulmuş durumda. İlk gelen bilgilere göre şu anda iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor. 

Netflix kullanımı koronavirüs nedeni ile birlikte ciddi artış göstermişti. Netflix’in yeni özelliği onu rakiplerinden bir adım öne çıkarabilecek gibi gözüküyor. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Gerçekten süper bir özellik olmuş çok beğendim ben

 2. Bende bu konuda sürekli sorun yaşıyordum. Kilit özelliği tam zamanında geldi

 3. Umarım en kısa zamanda İOS’a da gelir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir