Neşet Ertaş Filmi Fragmanı Yayınlandı! Sosyal Medya Çalkalandı
  1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Neşet Ertaş Filmi Fragmanı Yayınlandı! Sosyal Medya Çalkalandı

+ - 0

Uzun zamandır gelmesi beklenen Garip Bülbül: Neşet Ertaş filminden ilk tanıtım fragmanı geldi. Fragmanı izleyen sosyal medya kullanıcıları fragmana dair yorum yaptılar. Neşet Ertaş Filmi Fragmanı Yayınlandı! Sosyal Medya Çalkalandı

Özellikle de halkımız için büyük önem taşıyan sanatçılar için her geçen gün yeni film çekilmekte. Ancak söz konusu olan filmlere bir yenisi daha eklenmeye hazırlanıyor. Ayrıca Bozkırın Tezenesi unvanıyla tanınan halk ozanı Neşet Ertaş için çekilen “Garip Bülbül: Neşet Ertaş” için ilk detaylar geldi. Merakla beklenen filmin yapımcı koltuğunda “Ayla”, “Müslüm”, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” projelerinde imzası bulunan Mustafa Uslu oturmakta.

Garip Bülbül: Neşet Ertaş adı verilen film Twitter’da trendler listesinde olarak sosyal medyayı sallamakta. Usta sanatçının sevenleri ve ailesi film için pozitif değiller ancak geri kalanlar ise destekliyorlar. Gelen bilgiye göre Garip Bülbül: Neşet Ertaş filminin galası 2 bin 500 kişilik saz sanatçısının katılımıyla 25 Eylül 2022’de Kırşehir’de gerçekleştirilmekte. Ayrıca söz konusu filmde Ertaş’ın gençliğini Bektaş Dolu canlandırmakta. Fakat Almanya’dan Türkiye’ye uzanan döneminde ise Ramazan Bağgül oynamakta.

Neşet Ertaş Filmi Fragmanı Yayınlandı! Sosyal Medya Çalkalandı

Neşet Ertaş Filmi Fragmanı Yayınlandı! Sosyal Medya Çalkalandı

Ancak Ertaş’ın ailesi film için sıcak bakmıyorlar. Ayrıca film ile ilgili şu açıklamada bulundular:

“Neşet Ertaş’ın hayatının sinema filmi yapılması konusunda basına ve kamuoyuna açıklama!
Merhum Neşet Ertaş’ın hayatının sinema eseri olarak çekilmesi yönünde film yapımcısı kişi ve kuruluşlar tarafından bir takım çalışmalar yürütüldüğünü öğrenmiş bulunmaktayız. Neşet Ertaş’a hayattayken defalarca bu tür teklifler gelmesine rağmen, sadece belgesel yapılmasına rıza göstermiştir. Sinema filmi konusuna asla müsaade etmemiştir. Ayrıca bu durumun birçok tanığı vardır. Bu konuyu vasiyet olarak bize emanet ettiği ve için müsaade etmemiz mümkün değil. Ayrıca çekilmesi olası bir filmde isimlerimizin veya hayatımızdan kesitlerin herhangi bir şekil ve şartta yer verilmesine izin ve onayımız yoktur. Teklif götürülen rejisör, senarist, oyuncu ve müzisyenlerin nasıl bir işin içinde olacaklarını vicdanlarında tartmalarını rica ediyoruz.
‘Halkın sanatçısı’nın çocukları olarak önce Allah’a sonra adalete ve babamıza her zaman sahip çıkan halkımıza sığınıyoruz.”

Özellikle sosyal medyadan konu ile ilgili tepkiler geldi. Ek olarak gelen bazı tepkiler:

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca söz konusu filmi izlemeyi düşünmekte misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap