Mutasyona Uğrayan Virüs Türkiye’de! Korkulan Oldu
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Mutasyona Uğrayan Virüs Türkiye’de! Korkulan Oldu

+ - 1

Geçtiğimiz haftalarda önce ilk olarak İngiltere’de görülmeye başlanan mutasyona uğramış virüs bir süre önce ABD’de de görülmüştü. Mutasyona uğrayan virüs Türkiye’de. Geçtiğimiz dakikalarda konu ile ilgili önemli açıklama ilgili kişi tarafından yapıldı.

Sizlerin de yakından takip ettiği gibi COVID-19’a karşı geliştirilen aşı bu virüs üzerinde de etkiliydi. Uzmanlar tarafından araştırmaların sürdüğü virüs hakkında gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Mutasyona uğramış virüs Türkiye’de 15 kişide tespit edildi.

Mutasyona Uğrayan Virüs Türkiye’de

Mutasyona Uğrayan Virüs Türkiye'de

İlk kez İngiltere’de görülmesinin hemen ardından özellikle Avrupa’da fazlasıyla önlem alınmaya başlamıştı. Dikkatleri üzerine çeken mutasyona uğramış koronavirüs, kısa süre içerisinde yayılabilme özelliğine sahipti. Sonrasında İtalya’da da söz konusu virüs tespit edildi. Seyahat yasaklarının bir bir gelmesiyle birlikte virüsün yayılmasının önüne geçmeye çalışan yetkililer, aşı noktasındaki süreçleri de hızlandırmaya çalışıyor.

Avrupa ülkelerindeki seyahat yasaklarına rağmen kıtalararası bir noktaya taşınan mutasyona uğramış yeni virüs ABD’de görülmüştü. Kısa sürede başka ülkelere sıçrayan yeni virüs, korkutmaya devam ediyor. ABD’nin ardından ise Türkiye’ye de uğrayan virüs, Bakan Koca tarafından yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “15 kişide İngiltere kaynaklı yeni mutasyon virüsü tespit edildi.” Açıklaması sonrası sosyal medya adeta karıştı. Konu ile ilgili birçok paylaşım yapılmaya şimdiden başlandı.

Türkiye özellikle İngiltere’den yapılan yolculukları kısıtlamıştı. Yeni yapılan bu açıklama ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bu gidişle hiç bitmeyecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.