Minecraft’taki bu hata oyuncuları ikiye böldü!

Minecraft’taki bu hata oyuncuları ikiye böldü!

0

Minecraft’ın geliştiricisi Mojang, Windows 10 ve 11 için yeni bir uyarı yayınladı. Xbox uygulaması aracılığıyla Minecraft’ın güncellenmesinin bazı sorunlara yol açtığını bildirdi. Bu yüzden oyuncuların Xbox uygulamasını kullanmamasını istedi.

Minecraft, Xbox uygulamasından güncellendiğinde bozuluyor

Mojang Status hesabından atılan bir tweet’e göre yeni Minecraft güncellemesi, oyuncuların kayıtlı dosyalarını kalıcı olarak kaybetmelerine neden olabilecek bir hata içeriyor. Özellikle Xbox uygulaması üzerinden güncelleme yapan Windows 10/11 sahiplerinin bu hatayı alabileceği bildirildi.

Minecraft’ın Xbox uygulaması aracılığıyla güncellenmesi, oyuncuların verilerini otomatik olarak silme riski taşıyor. Bu hatanın sebebi bilinmiyor, ancak her ikisi de Microsoft’un ürünü olmasından dolayı oldukça şaşırtıcı görünüyor.

Mojang, oyuncuların Xbox uygulaması aracılığıyla yayınlanan Minecraft güncellemelerini yüklemeden önce “Oyun Hizmetleri Onarım Aracını” çalıştırmalarını tavsiye etti. Bu araç, Windows’ta Xbox ve Minecraft tarafından kullanılan temel oyun hizmetleriyle ilgili sorunları gidermeyi hedefliyor.

Onarım aracını çalıştırmak, veri kaybı hatasını önlemeye yardımcı olabilir. Öte yandan Microsoft ise forumlarında sorun giderme talimatları kullanılmasını öneriyor. Oyunculara Xbox uygulaması üzerinden destek sunacaklarını söyledi.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/07/Minecraft-FPS-artirma-taktikleri-2022-1.jpg

Veri kaybı sorununun Minecraft: Java Edition’ı etkilemiyor. Ancak oyuncular yine de önlem olarak dosyalarını harici olarak yedekleyebilir. Böylece herhangi bir güncellemeye karşı verilerinizi koruyabilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/minecrafttaki-bu-hata-oyunculari-ikiye-boldu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir