Minecraft Java Sürümü İçin Tepki Çeken Karar

Minecraft Java Sürümü İçin Tepki Çeken Karar

1

Sevilen oyun 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındığından beri dev şirketin bünyesinde adım adım gelişmeye devam ediyor. Microsoft’un Minecraft’ı almasından bu yana özellikle sosyal konuda ilerleme kaydetti. Genele bakıldığı zaman oyun gayet iyi giderken Microsoft’un aldığı Minecraft Java sürümü kararı birçok oyuncunun tepkisine maruz kaldı.

Minecraft Java sürümü kararı

Minecraft Java sürümü içib tepki çeken karar

Uzun zamandır sevilen oyunun mobil sürümü Xbox Live içerisinde çalışmaktaydı. Xbox Live’a bağlanan oyuncular sunuculara katılabiliyor, mağazadaki içeriklere sahip olabiliyor ve arkadaşlarıyla oynayabiliyor. Bununla birlikte oyun hilecilerin önüne hesap şartı ile geçebiliyor. Fakat mobil sürümde ve Java sürümünde oyun Xbox Live hesabı olmadan da oynanabiliyordu. Yapılan değişiklikle Minecraft’ı PC veya Mac üzerinden oynayanlar Microsoft hesabıyla giriş yapmak zorunda olacak.

Bununla ilgili olarak bir de şu video yayınlandı:

Yeni alınan karar doğrultusunda, eğer PC veya Mac aracılığı ile Minecraft Java sürümünü oynuyorsanız kesinlikle bir Microsoft hesabınız olması gerekiyor. Hesabı olmayan oyuncular maalesef oyunu oynayamayacaklar. Şimdilik endişe edecek birşey yok çünkü bu karar 2021 yılında devreye girecek.

Oyuncular bugüne kadar Microsoft’tan bağımsız olan Minecraft hesaplarıyla oyuna giriş yapıyorlardı. 2021 yılı ile birlikte Minecraft hesapları Microsoft hesaplarına taşınacak. Bununla birlikte oyundan çoklu sürüm desteği kaldırılmış olacak, oyunun farklı bir sürümünü oynayan arkadaşlarınızla aynı sunucuya bağlanamayacaksınız.

Açıklanan bu karar ile ilgili birçok fikir ortaya atılırken olumlu ve olumsuz düşünceler gündemi meşgul ediyor. Siz alınan karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. nasıl indircem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir