Milyonlarca İndirilen Uygulama Google Play Store’dan Kaldırıldı


Google, uygulama mağazasında milyonlarca indirilen uygulama için radikal bir karar aldı. Remove China Apps isimli, Çin uygulamalarını kaldıran uygulama Play Store’dan kaldırıldı. Bu uygulama son zamanlarda özellikle Hindistan’da yoğun ilgi görmeye başlamıştı. Aplikasyonun toplam indirilme sayısı ise 5 milyonu aşmıştı.

Milyonlarca İndirilen Uygulama ‘Remove China Apps’ Kaldırıldı

Milyonlarca İndirilen Uygulama Google Play Store'dan Kaldırıldı

Bir Hint firması olan OneTouch AppLabs tarafından geliştirilen bu aplikasyon, Çin menşeili uygulamaları tespit edip kullanılan cihazdan kaldırıyordu. Hindistan’da son iki hafta içerisinde trend uygulamalar arasına giren Remove China AppsAndroid tarafı için artık erişime açık değil.

Google, Çin uygulamalarını kaldıran uygulama Play Store’dan kaldırıldı ve sebebini açıkladı. Aplikasyonun, kullanıcıları üçüncü parti uygulamaları kaldırmaya ya da devre dışı bırakmaya teşvik ettiğini, bunun da Google politikalarına aykırı olduğu açıklandı.

Hindistan ile Çin arasında bazı tatsızlıklar da bu uygulama ile birlikte tekrar su üstüne çıktı. Çin’deki bazı kullanıcılar  Remove Chine Apps’in Hindistan’da bu kadar popüler olmasıyla alay etmesi ve Hintlilerin de Çin’e karşı bu tutumu aradaki tatsızlığı açıkça gözler önüne seriyor.

Hindistan Başkanı bu durumu destekliyor

Öte yandan Hindistan Başkanı Modi de yabancı firmaların uygulamalarını boykot etme fikrini destekliyor. Vatandaşlarına, kendilerine güvenmelerini ve ekonominin iyiye gitmesi adına her alanda yerli alternatif aramalarını söyledi.

Hindistan başkanının bu teşvikiyle halkının yerli uygulamalara daha çok önem vermesi ve ön planda tutması bekleniyor. Bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
İlginç İlginç
13
İlginç
Aşk Aşk
1
Aşk
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Başarılı Başarılı
3
Başarılı
Lol Lol
3
Lol

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir