Microsoft ve General Motors Otonom Araç İçin El Sıkıştı

Microsoft ve General Motors Otonom Araç İçin El Sıkıştı

1

2016 yılı içerisinde General Motors (GM), Cruise ile anlaşarak bünyesine katmayı başardı. GM, otonom araç sektörü üzerinde çalışmalarına devam ederken şimdi ise bu konuda Microsoft ile anlaştığını duyurdu. Microsoft ve General Motors otonom araç için el sıkıştı

Microsoft ve General Motors otonom araç için el sıkıştı

Microsoft ve General Motors Otonom Araç

Elektrikli araç ve sürücüsüz otomobil teknolojilerinin günümüzde çokça tercih ediliyor olmasıyla birlikte GM, Fiat, Mercedes ve BMW gibi otomotiv devleri yatırımlarını eskiye oranla daha da arttırmış durumda. Kısa süre önce elektrikli kargo aracını sergileyen GM, otonom araç ile ilgili yeni bir anlaşma ile gündeme geldi.

Cruise şirketini bünyesine katan GM, Microsoft ve Honda ile anlaşma sağlayarak Crusie’un değerini 30 milyar dolara çıkardı. Crusie, sürücüsüz otomobil sektörü içerisinde aktif olarak varlığını sürdürüyorken yeni teknolojilerini geliştirmek için Microsoft’un Azure platformunu kullanacak.

Microsoft İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella, bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ”Crusie ve General Motors’un bulut bilişim sektöründe bizi tercih etmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Ölçeklendirmelerine ve otonom taşımacılığı daha kullanışlı hale getirmeleri için Azure platformu ile destek olacağız.” ifadelerini kullandı.

GM dijitalleşme ve yapay zeka uygulamaları ile ilgili çok daha iyi bir konumda olmak istiyor. Bundan dolayı Microsoft ile bir anlaşma imzaladı ve anlaşma sonrasında hedefini bir adım daha öteye taşıdığını açıkladı.

Peki yaşanan bu gelişmeler ve anlaşmalar ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Anlaşma yapan şirketler hakkında düşünceleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir