Microsoft bombayı patlattı! Call of Duty, Xbox Game Pass yolunda

Microsoft bombayı patlattı! Call of Duty, Xbox Game Pass yolunda

0

Microsoft, Activision-Blizzard’ın satın aldığından bu yana Call of Duty gibi büyük serilerin geleceği hakkında konuşmadı. Aksiyon-nişancı serisinin Xbox Game Pass’a ne zaman geleceği de tartışma konusuydu. Ancak Microsoft, son sızıntıların ardından Call of Duty: Black Ops 6 için Xbox Game Pass müjdesini verdi.

Call of Duty: Black Ops 6, Xbox Game Pass ile çıkacak

Microsoft, Call of Duty: Black Ops 6’nın ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine ekleneceğini duyurdu. Bazı Xbox kullanıcılarına bildirim gönderilmesine rağmen, resmi açıklamanın bugün yapıldığını belirtelim. Peki Black Ops 6 ne zaman çıkacak?

Black Ops 6’nın Game Pass’e eklenmesi bir süredir tartışma konusu haline gelmişti. Yeni karar, aksiyon serisi için büyük bir değişimi temsil edecek. Activision, geçtiğimiz günlerde yayınladığı Black Ops 6 fragmanıyla oyunun nasıl olacağını gözler önüne serdi.

Oyunda Bill Clinton, George H.W. Bush, Margaret Thatcher ve Saddam Hüseyin gibi gerçek karakterler yer alacak. Fragman, oyunun 90’lı yılların başında yaşanan Körfez Savaşı’nı konu alacak. Oyun, Xbox Games Showcase kapsamında 9 Haziran’da tanıtılacak.

Game Pass’in abone sayısını artırmak için uğraşan şirket, bu yılın başlarında 34 milyon aboneye ulaştıklarını açıklamıştı. İddialara göre Microsoft, yalnızca Black Ops 6 için daha pahalı bir Xbox Game Pass aboneliği sunabilir

Microsoft, geçtiğimiz yılın sonlarında Activision Blizzard’ı satın almıştı. Şirketin oyunlarını Game Pass’a yavaş yavaş ekliyor. Şu an kütüphanede sunulan tek oyunun Diablo 4 olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu kapsamda Black Ops 6’nın büyük bir yenilik olduğunu söylemek mümkün.

Kaynak: https://shiftdelete.net/call-of-duty-black-ops-6-xbox-game-pass

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir