YouTube, 75 adet oyunu kullanıcılara sundu! Peki nasıl oynanır?

YouTube, 75 adet oyunu kullanıcılara sundu! Peki nasıl oynanır?

0

Teknoloji dünyasında herkes oyun işine giriyor ve YouTube da bu trende katıldı. YouTube, içinde birbirinden eğlenceli 75 oyun bulunan “Playables” programını hem mobil hem de masaüstü kullanıcılarına sunmaya başladı. Peki, bu program neler sunuyor? İşte detaylar…

YouTube, 75 adet oyun ile Playables programını tüm kullanıcılara sunmaya başladı

Playables, YouTube kullanıcılarına sunulan yeni bir oyun platformu. YouTube’un web sitesine veya Android/iOS uygulamasına gidip kenar çubuğunda Playables bölümünü bulmanız yeterli. Bu program sayesinde oyuncular ilerlemelerini kaydedebilir ve yüksek skorlarını takip edebilirler. YouTube Playables içerisinde şu an 75’in üzerinde oyun mevcut.

YouTube oyun yeni paylaş tasarımı anlatan görsel playables

Satranç ve bulmaca oyunlarından Angry Birds Showdown!, Trivia Crack ve Cut the Rope gibi popüler mobil oyunlara kadar geniş bir yelpaze sunuluyor. YouTube, oyun dünyasına ilk adımını geçen yıl YouTube Premium abonelerine özel Playables programı ile atmıştı.

Ancak o dönemde oyun sayısı daha azdı ve program sadece sınırlı bir süre için sunulmuştu. Mart ayında sona eren bu ilk fazın ardından, şimdi tüm kullanıcılara hitap eden daha geniş bir oyun kütüphanesi ile geri döndü.

Teknoloji şirketleri de, kullanıcıları çekmek ve elde tutmak için giderek daha fazla oyun sunuyor. LinkedIn bile eğlenceli oyunlar sunmaya başladı. The New York Times, Hearst ve hatta Netflix, hizmetlerine oyun ekleyen şirketlerden sadece birkaçı. YouTube’un ana şirketi Google da 2019 yılında Google Stadia bulut oyun hizmeti ile bu alana adım atmıştı, ancak bu hizmet 2023’te kapatıldı.

Oyunlar, kullanıcıların platformlarda daha fazla zaman geçirmesini sağlayarak abonelik hizmetlerine olan ilgiyi artırıyor. Playables programını kullanmak oldukça basit. YouTube web sitesine veya mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra, kenar çubuğunda Playables bölümünü bulabilirsiniz.

Bu bölümde çeşitli oyunlar yer alıyor ve istediğiniz oyunu seçerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Peki siz YouTube’da oyun oynama işini nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-75-adet-oyun-playables

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir