Merakla Gelmesi Beklenen Google Wear OS 3 Geliyor!

Merakla Gelmesi Beklenen Google Wear OS 3 Geliyor!

0

Google kendini geliştirerek yeni hamleler yapmaya devam etmekte. Son hamlesi de akıllı telefon pazarını tamamen etkileyebilmesi planlanan yeni işletim sistemi çıkarmak. Söz konusu olan hamle ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Merakla Gelmesi Beklenen Google Wear OS 3 Geliyor!

Merakla Gelmesi Beklenen Google Wear OS 3 Geliyor!

Merakla Gelmesi Beklenen Google Wear OS 3 Geliyor!

Mayıs 2021 tarihinden beri Google ve Samsung şirketleri, giyilebilir cihazlar için yeni hibrit işletim sistemi hakkında çalışmakta. Bazı bilgiler gelse dahi konu ile ilgili birçok detaya sahip değildik. Fakat şimdi bazı kesin bilgileri öğrendik.

Büyük teknoloji şirketlerinden biri Google, dün giyilebilir cihazlarda kullanılması planlanan yeni işletim sistemini duyurdu. Adına Wear OS 3 verilen bu işletim sistemi, Samsung ile ortak bir şekilde geliştirilmekte. Ayrıca Samsung’un geliştirdiği Tizen işletim sistemi ve Google Wear OS 3 birleştirilmekte. Söz konusu iki sistemin en faydalı yanları birleştirilerek daha güçlü bir sistem yaratılmakta. Ayrıca Birleşik platform altyapı merkezinde geliştirilen işletim sisteminin 2022’nin sonunda kullanıcılara sunulması planlanmakta.

Söz konusu olan iki şirket arasında bir anlaşma yapılmakta. Ayrıca anlaşmaya göre şimdilik yalnızca TicWatch Pro 3 GPS/LTETicWatch E3 ve yeni çıkacak TickWatch akıllı saatler ile Fossil markası ile çıkacak tüm diğer saatler Wear OS 3 uyumlu olacak.

Ayrıca bu hamle Google ve Samsung’un akıllı saat dünyasını tamamen değiştirebileceğini düşündürmekte. Şimdilik Wear OS, Tizen veya Android tabanlı bir akıllı saat almak isteyen bir kullanıcının satın alma eğilimini etkileyebileceği düşünülmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir