Battlefield 2042: PORTAL Geliyor! İşte Detaylar

Battlefield 2042: PORTAL Geliyor! İşte Detaylar

0

Dün gerçekleştirilen EA Play Live etkinliğinde Battlefield 2042: PORTAL modu oyun severlere duyuruldu. Sandbox mod olan PORTAL ücretsiz olarak mevcut. Battlefield 2042: PORTAL Geliyor! İşte Detaylar

Battlefield 2042: PORTAL Geliyor! İşte Detaylar

Battlefield 2042: PORTAL Geliyor! İşte Detaylar

EA Play Live etkinliği dün yapıldı. Etkinlikte Battlefield 2042PORTAL modu duyurulmakta. Söz konusu olan PORTAL aslında bir Sandbox modu olmakta. Ayrıca Sandbox modu oyunun çıkış tarihi ile birlikte ücretsiz olacak. Söz konusu olan modda sunucular için istenilen şekilde bir oyun tasarlanabilecek.

Bir Sandbox modu olan PORTAL ile Battlefield 2042 oyuncular oyunlarını tasarlayabilmekteler. Ayrıca bir site şeklinde yayınlanması planlanan PORTAL, istenilen kurallarda oyun tasarlamayı sağlamakta. Örnek olarak silah yarışı, uçak, tank, tabanca, bıçak ve bomba gibi akla gelen ne kadar farklı oyun tasarımı istenilen şekilde oluşturmaya izin verilmekte. Ayrıca söz konusu olan PORTAL aracılığıyla yapılan oyunlar sunucu sahiplerinin kullanabilmesi için paylaşılabilir olmakta. Tasarlanan oyunlarda herhangi bir XP kısıtlaması da olmamakta. Oyuncular istedikleri şekilde XP kazanımı yapabilmekteler.

Ayrıca Puzzle tarzında programlama arayüzüne sahip olan PORTAL, programlamayı bilmeyen oyuncuların dahi kolayca öğrenebileceği seviyede olmakta. Ek olarak da oyun severler için düzenlenen etkinlikte bir fragman yayınlandı. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz;

Oyuncular ayrıca eski uçakları, araçları, silahları ve askerleri Battlefield 2042 içerisine Sandbox sayesinde ekleyebilecekler. Haritalar da eklenebilen olan materyaller arasında yer almakta. Ayrıca PORTAL ile birlikte Yapay Zeka askerleri ekleyebilirler. Ek olarak da kullanıcılar onlara ince ayarlar çekebilirler. Ancak söz konusu olan oyunun sistem gereksinimleri şimdilik yayınlanmadı.

Peki siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir