Mastercard Kripto Para İle Doğrudan Ödeme Yaptıracak

Mastercard Kripto Para İle Doğrudan Ödeme Yaptıracak

0

Mastercard, bu yıl içerisinde kripto paralar ile ilgili önemli bir kara almayı hedefliyor. Şirketin, Bitocin ve Ethereum’un içlerinde bulunduğu kripto para birimi grubu ile doğrudan ödemeye izin vereceği düşünülüyor. Bu adım ile birlikte Mastercard kripto para ile doğrudan ödeme yaptıracak.

Tesla geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e olan 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Bu yatırım ile güçlenen kripto para birimi, 48 bin dolar seviyesine ulaştı. Ayrıca Bitcoin geçtiğimiz günlerde yatırımcılarına büyük kazançlar sağladı. Şimdi de Mastercard‘ın atacağı adım ile piyasadaki gücüne güç katacağı düşünülüyor.

Mastercard Kripto Para İle Doğrudan Ödeme Yaptıracak

Mastercard Kripto Para İle Doğrudan Ödeme Yaptıracak

Geçtiğimiz günlerde Mastercard, kripto para birimlerini 2021 yılının sonlarına doğru ağına entegre edeceğini duyurdu. Sizlerin de bildiği gibi zaten kripto para birimi kartları sunuyorlar.

Kripto para birimini geleneksel para birimine dönüştüren ve işlem yapmak için kullanılan işleve sahip. Ancak yaptığı yeni açıklama ile bir kripto para birimini ağına entegre edecek.

Konuya ilişkin ifadeler de bulunan Mastercard Dijital Varlık Ürünleri Başkanı Raj Dhamodharan, durumu şöyle açıklıyor;

“Kripto para birimleri hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun gerçek şu ki, dijital varlıklar ödeme dünyasının önemli bir parçası haline geldi. Mastercard, kripto para birimlerini kullanmaya başlamanızı tavsiye etmek için burada değil. Ancak, müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital değeri istedikleri gibi taşımalarını sağlamak için buradayız.”

Bunun yanında Başkan Dhamodharan, Mastercard’ın yalnızca belirli gizlilik, güvenlikyasal ve verimlilik  standartlarını karşılayan bir dizi kripto para birimini kabul edeceğini belirtti.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir