Maserati Yeni MC20’nin Motor Özellikleri Açıklandı

Maserati Yeni MC20’nin Motor Özellikleri Açıklandı

1
Maserati Yeni MC20'nin Motor Özellikleri Açıklandı.

Maserati nin koronavirüs nedeniyle çıkış tarihi ertelenen yeni aracı MC20’nin motor bilgileri açıklandı. Satışa eylül ayında sunulması beklenen MC20, ilk başta Alfa Romeo 4C’ye benzese de daha farklı bir deneyim sunuyor.

Dünyayı etkisi altına alan ve otomotiv sektörünü de dâhil olmak üzere çoğu sektörün gündeminde koronavirüs bulunmasına rağmen Maserati, yeni motorlu süper otomobilini piyasaya çıkarmayı planlıyor. Maserati MC20‘nin mayıs ayında çıkışını yapması planlanmıştı ancak koronavirüs nedeniyle çıkış tarihi eylüle ertelenmişti. 

İtalyan otomobil üreticisi ayrıntıları tam olarak açığa çıkarmasa da aracın ortadan motorlu olduğunu ve dış yapısının nasıl olacağını gösteren fotoğraflar yayınladı. Araç, görünürde Alfa Romeo 4C‘ye benzese de Maserati’nin hangi tip motor kullandığı merak konusu. Car and Driver’a göre MC20, 600 beygir gücünün üstünde güç oluşturacak çift turbo V6 motorla piyasaya sürülecek.

Maserati MC20’nin Hibrit Olması Bekleniyor

Etrafta dolaşan haberlere göre ilk MC20‘ler hibrit olacak ve motorun yeri bu araçlarda değişmeyecek. Bu özellikler, daha sonra çıkacak olan yüksek performanslı Trofeo modellerinde aynı şekilde kalabilir. Maserati, aracın bir de elektrikli versiyonunu sunsa da bunun birkaç yıl alabileceği düşünülüyor.

Fiyatı hakkında bir tahminde bulunmak zor ancak aracın 150 ila 160 bin dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Söylentilere göre araçta kokpit Alfa Romeo 4C’dekinden daha uzun ve geniş. Bu, sadece MC20’yi Alfa Romeo 4C’den daha büyük yapmakla kalmıyor ve MC20’ye hibrit kurulum ve bataryalar için yer sağlamış oluyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. DÜNYANIN EN GÖSTERİŞLİ ARABASI HERHALDE MASERATİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir