1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. MacBook Air Kripto Para Kazanmak! İlginç Gelişme

MacBook Air Kripto Para Kazanmak! İlginç Gelişme


Apple, geçtiğimiz yıl önemli bir adım atmıştı. Teknoloji devi, tarihindeki önemli gelişmelerinden bir olacak ARM tabanlı M1 işlemcisini tanıttı. Ayrıca söz konusu işlemci verimlilik ve performans ele alındığında MacBook’lara önemli avantajları mevcut. MacBook Air Kripto Para !

Yifan Gu, yazılım geliştiricisi olarak anılıyor.Bunun yanında Söz konusu geliştirici Apple M1 MacBook Air ile Ethereum madenciliği yaptı. Yifan Gu’nun geliştirdiği Ethminer adlı yazılım sayesinde, M1 Macbook Air cihazlarda Ethash Proof of Work tabanlı her türlü coin mining yapılabiliyor.

MacBook Air Kripto Para Kazanmak

MacBook Air Kripto Para Kazanmak

Yifan Gu, hazırladığı GitHub sayfasında Ethminer yazılımını açıklayan bir konuşması mevcut. Ayrıca burada yazılım ile ilgili kritik ve inanılmaz bilgiler paylaşıyor.

Ethminer bir Ethash GPU madencilik programıdır. Ethminer ile Ethash Proof of Work’e dayanan her coin’i kazabilirsiniz. Dolayısıyla Ethereum, Ethereum Classic, Metaverse, Musicoin, Ellaism, Pirl, Expanse ve diğerlerini elde edebilirsiniz. Bu, ethminer’in aktif olarak sürdürülen versiyonudur.

Ethminer özellikleri

  • OpenCL madenciliği
  • Nvidia CUDA madenciliği
  • Rastgele dönem / DAG / blok sayısına göre gerçekçi kıyaslama
  • GPU’da DAG oluşturma
  • Vekilsiz katman madenciliği
  • OpenCL cihazları toplama

Yifan Gu’ya göre, M1 MacBook Air ile mining yapımında elde edilen verimlilik ne çok iyi ne de çok kötü. İşlem esnasında Yalnızca 2MH/s elde edilebiliyor ve güç tüketiminin de yaklaşık 17-20 watt olduğu belirtiliyor. Ayrıca Ethminer programıyla yapılan bu Ethereum mining işleminin günlük geliri yaklaşık 0.14$.

Açıklanan gelirin şuan için pek fazla olarak gözükmediği herkes tarafından kabul ediliyor. Ancak ilerleyen zamanlarda bu gelirin artıp artmayacağı da merak konusu. Peki söz konusu gelişme ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap