Linkedln Tasarım Değişikliğine Gitti! Facebook Tarzında

Linkedln Tasarım Değişikliğine Gitti! Facebook Tarzında

0

Linkedln tasarım değişikliği ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Popüler uygulama uzun süredir yeni özellikleri ile gündeme geliyordu. Mesajlaşma üzerine odaklanan ve iş odaklı resmî konuşmalara teşvik etmek isteyen platform bu konuda işlemlerini tamamlamışken tasarım yeniliğine de şimdi gitti.

Web ve mobil sürümünde kullanıcıların karşısına çıkan bu yeni ve şık tasarım Facebook‘a benzerliği ile dikkatleri çekti. Çünkü uzun yıllardır önceliği iş odaklı ilerleyen ve insanların bu sayede yeni işler bulmasını sağlayan Linkedln tasarım değişikliğine gitme hamlesi yeni ve farklı bir strateji olarak yorumlandı.

Linkedln tasarım değişikliği

Linkedln tasarım değişikliği

Genel anlamda sevilen ve alışılan platformların tasarımları değişince aslında daha işlevsel olsa da beğenilmeyebiliyor çünkü bir alışmışlık bulunuyor. Bu tarz örnekler farklı popüler sitelerde de vardı. Söz konusu olan Linkedln arayüzü hakkında yorumlar daha yapılmadı ancak genel görünümü bir sosyal medya platformlarına benziyor.

Facebook gibi ağlardan kaçıp Linkedln gibi platformlara sığınanların eleştirebileceği bir arayüz olsa da yenilenen tasarım daha işlevsel duruyor. Yenilenen arayüzü görmeyenler hemen şimdi buraya tıklayarak LinkedIn sitesine ulaşabilir

Daha önce ‘’yukarı kaydırma’’ özelliği ile gündeme gelen platformun ortaya çıktığı kadarıyla yukarı kaydırma özelliği test ediliyordu. Yeni olarak da tasarımı değişti ve daha estetik bir hal aldı.

Söz konusu olan tasarım değişikliği ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak LinkedIn tasarımındaki farklılık hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir