LG Elektrikli Otomobil Parçaları İçin Magna İle Çalışmaya Başladı!

LG Elektrikli Otomobil Parçaları İçin Magna İle Çalışmaya Başladı!

0

LG, elektrikli otomobil parçaları için Magna ile çalışmaya başladı! Çıkan haberlere göre LG, dünyanın en büyük 3. otomobil parça üreticisi olan Kanada merkezli Magna International ile ortak bir girişim kurmak için iş birliğine gitti.

LG Elektrikli Otomobil Parçaları İçin Magna

LG, elektrikli otomobil parçaları ve teknolojileri geliştirmek için önemli bir iş birliğine gittiğini duyurdu.Daha önce de elektrikli otomobiller için çeşitli parçalar üreten LG, bu iş birliği ile birlikte elektrikli otomobil parçaları sektöründe daha fazla söz sahibi olmayı amaçlıyor. LG, daha önce Chevrolet Bolt EV ve Jaguar I-PACE modelleri için parça üretmişti.

İş birliği ile oluşturulan bu ortak girişimin adı geçici olarak “LG Magna e-Powertrain Co,” olacak. Bu kurulacak olan şirketin fabrikası ise 2021 yılının Temmuz ayında Güney Kore’nin İncheon şehrinde üretime başlayacak.

LG Elektrikli Otomobil Parçaları İçin Magna İle Çalışmaya Başladı!

LG’nin, elektrikli otomobil parçaları için Magna ile çalışmaya başladı! Açıklanan bilgilere göre LG Magna e-Powertrain Co, ilk olarak 1000 personele sahip olacak. İş birliği ile kurulan şirketin yüzde 51 hissesi LG’nin yüzde 49 hissesi ise Magna International’ın olacak. Paylaşılan bilgilere göre Magna International şirketin yüzde 49 hissesi için 453 milyon dolar ödeme yapacak.

Kurulacak olan fabrikada yapılacak elektrikli otomobiller için şarj cihazlarıelektrik motorlarıinvertörler ve elektrikli otomobiller için sürüş sistemleri geliştirilmesi planlanıyor. 

Peki siz bu ortaklık fikrini nasıl buluyorsunuz? Sizce de başarılı olurlar mı? Görüşlerinizi aşağıdan yorum olarak yazmayı unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir