Elektrikli Arabalarda Artık Yeni Devir Başladı!

Elektrikli Arabalarda Artık Yeni Devir Başladı!

0

Günümüzde artık adını duyurmayı başarmış olan elektrikli arabalar yeni bir haber ile geldiler. Önceden kripto para madenciliği denildiği zaman aklımıza sadece bilgisayarlar gelmekteydi. Fakat artık Daymak, araçların park halinde iken madencilik yapabileceklerinin müjdesini verdi. Elektrikli Arabalarda Artık Yeni Devir Başladı!

Elektrikli Arabalarda Artık Yeni Devir Başladı!

Elektrikli Arabalarda Artık Yeni Devir Başladı!

Son zamanlarda kripto paralar, gün geçtikçe ilgi odağı almaya devam ediyorlar. Söz konusu olan kripto para piyasası çok dengeli bir düzeyde olmasa da kullanan kişilerin sayısı çok. Özellikle de ani yükselişlerin getirdiği yüksek kar nedeniyle kullanıcılar yatırım yapmaya devam etmekteler.

Kanada menşeili hafif elektrikli araç üreticisi Daymak‘ı Elon Musk’ın Tesla’sına rakip olarak tanıdık. Söz konusu olan üretici, ürettiği araçların park halinde iken Dogecoin ve Bitcoin madenciliği yapabileceklerini söyledi.

Bu zamana kadar kripto para madenciliği denildiğinde aklımıza bilgisayarlar ve ekran kartları gelmekteydi. Fakat artık sistem gelişerek sırayı arabalara da getirdi. Söz konusu olan 20 yaşındaki şirket Daymak, yaptığı açıklama ile ön sipariş ödemelerini birçok kripto para birimlerinde kullanılabilir olduğunu söylemekte. Geçtiğimiz Mart ayında başlayan fonlama kampanyası bu zamana kadar 350 milyon doları aştı.

Söz konusu olan şirket Daymak’ın kripto para altyapısı patent beklemekte. Patente sahip olduktan sonra altyapı  kullanıcı arayüzüne entegre edilecek. Ayrıca şirket kripto madenciliğini kullanan ilk elektrikli otomobil olmanın yanında, dünyanın en hızlı üç tekerlekli aracı olmayı da istemekte. Şirketin ilk teslimatlarının 2023 yılında başlaması beklenmekte.

Şirketin kurucusu Aldo Baiocchi açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada “Otoyol geçiş ücretlerinizin, park yerinizin ve arabaya servis siparişinizin doğrudan kripto para ile anında ödeneceği bir gelecek öngörüyoruz.” sözlerini kullandı.

Peki siz söz konusu olay hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir