Koronavirüs Sonrası Normal Hayata Dönüş! Tarih Verildi
 1. Anasayfa
 2. Yaşam

Koronavirüs Sonrası Normal Hayata Dönüş! Tarih Verildi

2
Koronavirüs Sonrası Normal Hayata Dönüş!

Koronavirüs salgınına karşı ülkemizde alınan tedbirler etkisini göstermeye başladı. Son açıklamalara göre, vaka sayısı düzleşme eğilimi gösterirken, iyileşenlerin sayısında da büyük bir artış kaydedildi. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi İlhami Çelik konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi İlhami Çelik, vakalar da ki düşüşün umut verici olduğunu söyledi. Sonuçlara en önemli etkinin sokağa çıkma kısıtlaması olduğunu belirten Çelik, “Türkiye 7’nci sırada şu an. Beklenen artış normal, zaten yedi günde iki katına çıkmasını bekliyorduk rakamların.” dedi.

Ülkemizdeki virüsü azaltmanın en etkili yolunun sokağa çıkma kısıtlaması olduğunu, ancak insanların da psikolojilerinin de düşünülmesi gerektiğini aktaran Çelik, “Bu virüs insandan insana bulaşıyor. Dolayısıyla yapmamız gereken en basit şey, enfeksiyon zincirini kırabilmek için iki insanın bir araya gelmesini önlemeye çalışmak.” ifadelerini kullandı.

Çelik, salgınında zirve noktasına ulaşmak için bir kaç hafta daha olduğunu dile getirerek, haziran ayında ise normal hayata dönülebileceğini düşündüklerini kaydetti ve ekledi: “Bunun bilimsel kanıtı yok, öngörümüz bu şekilde. Haziran gibi bitmesini ön görüyorum. Umarım insanlarımız önlemlere uyarlar. Bu süreci yayvan bir şekilde geçirmiş oluruz. Hem hastalık iş gücümüz artmamış olur.”

Koronavirüs, Haziran Ayında Normal Hayata Dönülebilir

Koronavirüs, Haziran Ayında Normal Hayata Dönülebilir

Son olarak koronavirüsün giysilerden ve ayakkabılardan virüsün bulaştığına dair bir kanıtın henüz olmadığını, dolayısıyla endişe edilmemesi gerektiğini aktardı. Çelik, virüsün bu gibi yüzeylerde bulunmasının ve bulaşıp hastalık yapmasının ayrı durumlar olduğunu sözlerine ekledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 26 Nisan 2020

  Bir an önce bitsin artık normal hayatımıza geri dönelim böyle yaşanmıyor

 2. 26 Nisan 2020

  Virüs Çin’den yayıldı ve şuan orada vaka görülmüyor tüm dünya ise bununla uğraşıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir