Koronavirüs Sonrası Normal Hayata Dönüş! Tarih Verildi


Koronavirüs Sonrası Normal Hayata Dönüş!

Koronavirüs salgınına karşı ülkemizde alınan tedbirler etkisini göstermeye başladı. Son açıklamalara göre, vaka sayısı düzleşme eğilimi gösterirken, iyileşenlerin sayısında da büyük bir artış kaydedildi. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi İlhami Çelik konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi İlhami Çelik, vakalar da ki düşüşün umut verici olduğunu söyledi. Sonuçlara en önemli etkinin sokağa çıkma kısıtlaması olduğunu belirten Çelik, “Türkiye 7’nci sırada şu an. Beklenen artış normal, zaten yedi günde iki katına çıkmasını bekliyorduk rakamların.” dedi.

Ülkemizdeki virüsü azaltmanın en etkili yolunun sokağa çıkma kısıtlaması olduğunu, ancak insanların da psikolojilerinin de düşünülmesi gerektiğini aktaran Çelik, “Bu virüs insandan insana bulaşıyor. Dolayısıyla yapmamız gereken en basit şey, enfeksiyon zincirini kırabilmek için iki insanın bir araya gelmesini önlemeye çalışmak.” ifadelerini kullandı.

Çelik, salgınında zirve noktasına ulaşmak için bir kaç hafta daha olduğunu dile getirerek, haziran ayında ise normal hayata dönülebileceğini düşündüklerini kaydetti ve ekledi: “Bunun bilimsel kanıtı yok, öngörümüz bu şekilde. Haziran gibi bitmesini ön görüyorum. Umarım insanlarımız önlemlere uyarlar. Bu süreci yayvan bir şekilde geçirmiş oluruz. Hem hastalık iş gücümüz artmamış olur.”

Koronavirüs, Haziran Ayında Normal Hayata Dönülebilir

Koronavirüs, Haziran Ayında Normal Hayata Dönülebilir

Son olarak koronavirüsün giysilerden ve ayakkabılardan virüsün bulaştığına dair bir kanıtın henüz olmadığını, dolayısıyla endişe edilmemesi gerektiğini aktardı. Çelik, virüsün bu gibi yüzeylerde bulunmasının ve bulaşıp hastalık yapmasının ayrı durumlar olduğunu sözlerine ekledi.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Kötü Kötü
3
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
İlginç İlginç
1
İlginç
Aşk Aşk
1
Aşk
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Başarılı Başarılı
10
Başarılı
Lol Lol
3
Lol

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Virüs Çin’den yayıldı ve şuan orada vaka görülmüyor tüm dünya ise bununla uğraşıyor