İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Pazartesi Günü Motorine İkinci Zam Geliyor!

Pazartesi Günü Motorine İkinci Zam Geliyor!


Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası yeni bir açıklamada bulundu. Bu pazartesi günü, dün 41 kuruşluk zam uygulanan motorinin litre fiyatına 23 kuruşluk bir zam daha yapılacak. Pazartesi Günü Motorine İkinci Zam Geliyor!

Pazartesi Günü Motorine Yine İkinci Geliyor!

Pazartesi Günü Motorine Yine Zam Geliyor!

Bildiğiniz üzere özellikle de son zamanlarda dolar/TL kuru artış göstermekte ve 9 civarında olmakta. Bu aniden ve hızlı artış ile hayatımız da etkilenmekte. Son olarak Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece motorinin litre fiyatına 41 kuruş zam getirilmekte. Ancak bu zammın üstünden daha 24 saat bile geçmemişken yeni bir zam haberi geldi. PÜİS tarafından gelen habere göre 18 Ekim Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece motorinin litre fiyatına 23 kuruş daha zam yapılacak. Ayrıca bu zam pompa fiyatına da yansıyacak.

Ek olarak benzin fiyatlarına da zam gelmeye hazırlanmakta. Ancak bu zammın geleceği tarih şimdilik belli değil. Ancak 18 Ekim Pazartesi günü belli net tarih belli olacak. Peki neden bu zamlar pompa fiyatına yansıyor? Motorin, benzin ve LPG’ye yapılan zamların pompa fiyatına yansımasının nedeni ÖTV’nin sıfırlanması. Bu sayede yapılan her zam artık pompa fiyatına yansımakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapılan zamları onaylamakta mısınız? Sizce zamların pompa fiyatına yansıması ne kadar doğru? ÖTV’nin sıfırlanması hakkındaki düşünceleriniz neler? Ayrıca bu durumu desteklemekte misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap