Kolombiya’da İç Savaş Çıktı! Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Kolombiya’da İç Savaş Çıktı! Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor

2

Kolombiya’da İç Savaş Çıktı! Kolombiya’da hükümetin yeni vergi reformu binlerce kişiyi sokağa döktü. Ayrıca 28 Nisan’dan bu yana ülke genelinde protestolar düzenlendi. Bunun yanında 1’i polis 17 kişi öldü, 457’si polis toplam 711 kişi yaralanmıştı.

28 Nisan’da sendikalar, yerel topluluklar, öğrenci grupları ve çeşitli muhalif kesimlerin “ulusal grev” çağrısı yaptı. Ve böylece başlayan vergi reformu karşıtı gösteriler başkent Bogota’da bugün de devam etti. Ayrıca işler çığırından çıkmaya başlarken can kayıpları artmakta.

Kolombiya’da İç Savaş Çıktı!

Kolombiya'da İç Savaş Çıktı

Bunun yanında Kolombiya Ombudsman Ofisi’nin Ulusal Başsavcılık Ofisi ve Ulusal Polis raporlarına dayanarak yayımladığı verilere göre, 28 Nisan’dan bu yana ülke genelinde düzenlenen protestolarda 1’i polis 17 kişi öldü, 457’si polis toplam 711 kişi yaralandı.

06.05.2021 tarihinde ise ölü ve yaralı sayılarının çok daha fazla olduğu belirtilirken gelen görüntüler kan dondurdu. Ayrıca alt kısımda videeo ve göreselleri sizler için derledik.

Polis müdahalesi mevcut

Kolombiya toplumsal olaylara müdahale birimi ESMAD mensubu polisler, şiddet olaylarına neden oldukları gerekçesiyle göstericilere 546 kez müdahalede bulundu ve 364 kişiyi gözaltına aldı. Bunun yanında bir çok bina alev alırken ölümler yaşanmakta.

Bankalar ve kamu binaları yağmalanmakta

Ülkedeki protestolar hız kesmeden sürerken halkın büyük çoğunluğu sokaklara indi. Polisler bu duruma karşı önlem almaya çalışmakta. Ayrıca halka ateş açıldığı ve bir çok sivilin can verdiği gelen haberler arasında.

Kolombiya Devlet Başkanı, dün basın toplantısı düzenledi. Ve böylece ülkede şiddetli protestolara neden olan vergi reformu yasa tasarısını geri çekme kararı aldıklarını belirtmişti.

Kolombiya’da İç Savaş Çıktı – Sosyal Medyada Öne Çıkanlar

Twitter üzerinde #SOSColombiaNosEstanMatando etiketi 2milyon ile dünyada birinci sırada bulunmakta. Ayrıca Olay ile ilgili görüntüler alt kısımda sizlerle.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz ? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Gerçekten zor bir durum inşallah kısa sürede düzelir ve normale döner herşey can ve mal kaybı olmadan

  2. Umarım bunun da ucu bize dokunmaz :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir